• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

iPhone-gebruik in Suriname daalt, Chinese smartphones winnen terrein

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 januari 2025 16:02
in Lifestyle, Suriname
man telefoon mobiel bellen gesprek

Wie kent het niet: de iPhone-hype die jaren geleden ook in Suriname losbarstte.

Maar volgens trendwatcher Patricia Wong lijkt die glans langzaam te vervagen.

“Surinamers kijken steeds vaker naar wat ze écht nodig hebben in een telefoon,” deelt Patricia met GFC Nieuws.

Ze vertelt dat de opkomst van betaalbare Chinese modellen de markt flink opschudt.

Deze toestellen bieden bijna dezelfde functies als de iPhone, maar tegen een veel vriendelijker prijskaartje.

Patricia voorspelt ook dat het nieuwste ultradunne iPhone-model niet populair zal zijn in Suriname.

“De nieuwe opkomende iPhones zullen werken met een eSIM, en dat wordt hier nauwelijks ondersteund. Surinamers willen een toestel dat makkelijk werkt met de lokale netwerken,” legt ze uit.

Volgens geruchten zouden aankomende iPhones enkel eSIM ondersteunen.

Bovendien worden iPhones elk jaar duurder, wat ze minder aantrekkelijk maakt voor de gemiddelde consument.

Ook internationaal staat Apple onder druk. In China, een belangrijke markt, is hun aandeel vorig jaar gedaald tot slechts 15%.

Patricia merkt op dat deze trend doorwerkt tot hier. “Waarom een vermogen uitgeven als je een toestel kunt kopen dat bijna hetzelfde kan, maar veel minder kost?”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nationaal Leger Suriname
Suriname

Moet Suriname naar dienstplicht kijken nu de Cariben onrustig worden?

Caribische delegaties tijdens de biodiversiteitsdialoog in Paramaribo, waar landen werkten aan sterkere strategieën en regionale samenwerking voor natuurbeheer.
Suriname

Suriname ontvangt Caribische delegaties voor belangrijke biodiversiteitsdialoog

Gamen2
Lifestyle

KIVC maakt zich zorgen over gevolgen game-verslaving onder jongens in Suriname

bouva en adhin
Suriname

Bouva en Adhin maken opvallende sprongen richting presidentsrace, zegt onafhankelijke waarnemer

sport jongeren jeugd
Suriname

Educatieve dag versterkt jongeren op het gebied van gezondheid, welzijn en persoonlijke ontwikkeling

Medewerkers van Luchtvaartdienst en Meteodienst ontvangen ICAO training om de vliegveiligheid in Suriname te verbeteren.
Suriname

Suriname zet nieuwe stap in luchtvaartveiligheid met intensieve training

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws