Inwoners balen van maandenlange afsluiting marinetrap aan de Surinamerivier waar ze juist tot rust kwamen

marinetrap paramaribo suriname

Er zijn al niet veel plekken in Paramaribo waar mensen echt kunnen ontspannen en juist daarom is het gemis van één populaire locatie des te voelbaarder.

Inwoners klagen dat de omgeving van de marinetrap bij de Waterkant al maanden is afgesloten en velen vinden dat een flinke domper op hun toch al beperkte vrijetijdsbesteding.

Vooral in de avonduren was dit een geliefde plek voor bewoners van de stad.

Gezinnen, vriendengroepen en stelletjes kwamen er samen om te genieten van het uitzicht op de Surinamerivier, een briesje mee te pakken en onder het genot van een hapje en drankje even te ontsnappen aan de drukte van de dag.

Auto’s werden geparkeerd langs de kade, de sfeer was rustig en gemoedelijk en voor velen voelde het als een vorm van betaalbare luxe.

Maar sinds de afsluiting van het gebied voor renovatiewerkzaamheden aan de Waterkant is dat alles weggevallen.

En het feit dat dit inmiddels al maanden duurt, zorgt voor toenemende frustratie. Oud-bezoekers noemen het storend dat er geen alternatieve ontspanningsplekken zijn gecreëerd of tijdelijke toegang is geregeld.

Aan GFC Nieuws Lifestyle wordt uitgelegd dat het gevoel overheerst dat er weinig rekening wordt gehouden met de sociale functie van zulke plekken.

De overheid wordt verweten geen oog te hebben voor het gemis dat de afsluiting veroorzaakt bij gewone burgers die behoefte hebben aan laagdrempelig vertier.

Voor velen was het een routine geworden om even op adem te komen aan de Waterkant. Nu dat al maanden onmogelijk is, blijft er een leegte achter.