• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

‘Interreligieuze Harmonieweek om eenheid tussen belijders te bevorderen’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 februari 2021 10:03
in Nieuws
biza logo binnenlandse zaken

GFC NIEUWSREDACTIE- Veel wereldconflicten ontstaan door verschil in geloofsovertuiging.

Om dit te voorkomen heeft de Verenigde Naties (VN) in 2010 Wereld Interreligieuze Harmonieweek uitgeroepen om middels het propageren van harmonie (eenheid) tussen alle religies wereldvrede te bewerkstelligen.

Lidlanden worden aangespoord om de boodschap van interreligieuze harmonie te laten verspreiden via onder andere de religieuze organisaties en gebedshuizen gedurende de 1e week van februari. Suriname is ook lid van de VN.

Stanley Soeropawiro van de afdeling Religieuze Aangelegenheden (RA) tevens beleidsadviseur bij het ministerie van Binnenlandse Zaken, geeft aan dat Suriname een multireligieuze samenleving heeft. “Er komen hier vaak incidenten voor over religieus onbegrip en intolerantie. Deze week kan dus goed gebruik worden om interreligieuze harmonie tussen de belijders van de verschillende religies te bevorderen”.

Het thema is elk jaar hetzelfde, namelijk: het bevorderen van interreligieus harmonie, liefde voor de naaste, liefde voor elkaar, ondanks het verschil in geloofsovertuiging.

Volgens Soeropawiro draagt Suriname bij middels het verspreiden van videoboodschappen door verschillende religieuze groepen. Het ligt in de bedoeling om van 7 vertegenwoordigers van 7 verschillende geloofsovertuigingen, gedurende 7 dagen, één videoboodschap uit te zenden. Dit jaar zullen slechts 6 organisaties meedoen, gezien RA, de Rasta beweging niet heeft kunnen bereiken.

Soeropawiro vindt dat videoboodschappen een makkelijke manier zijn om het groter publiek te bereiken. Deze boodschappen zijn belangrijk om zodoende de belijders en de gehele samenleving te stimuleren liefde en begrip te hebben voor elkaar.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ebu jones
Suriname

Jones: “Brunswijk neem ik niet altijd serieus”

goudwinning suriname
Suriname

DNA-fractieleiders in overleg met goudbedrijven over veiligheid binnenland

wapens
Suriname

Gevaarlijke wapens aangetroffen bij leerlingen scholen De Nieuwe Grond

trein ns den haag centraal
Lifestyle

Surinamevlucht vanaf Schiphol? Vermijd de trein om vertraging te voorkomen

verkeer fietspad suriname paramaribo bord
Suriname

Vrij spel voor bromfietsers zorgt voor onveilige wegen in Suriname

masala kerrie roti naan indiaas eten gerecht restaurant
Suriname

Medewerkers EBS profiteren onbedoeld van gesloten eethuis in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws