• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Internationale Dag voor Herdenking van Slachtoffers van Geweld vanwege Religie of Geloof

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 augustus 2022 11:19 - Geüpdatet op 28 augustus 2022 11:04
in Nieuws
religie godsdienst bijbel

INGEZONDEN– Hoewel vrijheid in geloof, tot de meest fundamentele mensenrechten behoort, komt het nog te vaak voor dat mensen worden gediscrimineerd op basis van hun religie of geloof.

Met dit gegeven als reden vond de Verenigde Naties het belangrijk om 22 augustus uit te roepen tot De Internationale Dag voor Herdenking van Slachtoffers van Geweld vanwege Religie of Geloof.

In Suriname zijn aanslagen van extremistische aard ons gelukkig onbekend. Ouders kunnen hun kinderen zonder enige angst voor rancune inschrijven op elke willekeurige school.

Marinus Bee, de voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA), vindt het een voorrecht, dat hij leiding mag geven aan een parlement, waarin haast alle religiën vertegenwoordigd zijn. “Door de verschillende geloofsovertuigingen kunnen er diverse uitgangspunten en inzichten bestaan voor het brengen van ontwikkeling, maar wij Surinamers zijn gelukkig erg tolerant.”

De Internationale Dag voor Herdenking van Slachtoffers van Geweld vanwege Religie of Geloof moet ons eraan herinneren, dat wij Surinamers in een bevoorrechte positie verkeren, omdat wij wonen in een land, waarin het niet uitmaakt welke godsdienst je belijdt. Laten we trachten dit positief gegeven op de juiste manier uit te dragen, omdat wij in wezen allemaal één zijn.

De laatste strofe uit het gedicht van Dobru illustreert de Surinaamse verbondenheid als geen ander; Wan Gado, someni fasi fu ambegi, ma wan Papa! Wan SRANAN, someni wiwiri, someni skin, someni tongo. WAN PIPEL

Mis dit niet:

Politie controleert Afobakameer en goudconcessies tijdens verhoogde surveillance

Meer dan 200 illegale kampen ontmanteld tijdens “Clean Sweep-operatie” in Moeroekreek

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Controleactie Brokopondo leidt tot aanhouding verdachte en inbeslagname cyanide
Suriname

Politie controleert Afobakameer en goudconcessies tijdens verhoogde surveillance

Meer dan 200 kampen verwijderd.
Suriname

Meer dan 200 illegale kampen ontmanteld tijdens “Clean Sweep-operatie” in Moeroekreek

Minister Currie
Suriname

Ministerie: Intern onderzoek weerlegt beschuldigingen aan directeur IMEAO 2

Ministerie kiest voor gebiedsgerichte en participatieve aanpak.
Suriname

Sozavo en buurtorganisaties versterken samenwerking voor ontwikkeling van buurten en wijken

Politie begeleidt het verkeer in de binnenstad van Paramaribo tijdens de werkzaamheden aan de Domineestraat. Foto: CDS
Suriname

Verkeersmaatregelen moeten drukte door werkzaamheden Domineestraat beperken

Revelino Eijk
Suriname

VNB: Samenwerking veiligheidsbonden is democratisch gelegitimeerd besluit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws