• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Integrale aanpak rattenplaag Nickerie noodzakelijk

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 januari 2023 00:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:36
in Nieuws
rattenplaag

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi is voorstander van een integrale aanpak van de situatie rondom de rattenplaag die Nickerie (Suriname) sinds 2022 teistert.

“Als de rattenplaag niet goed aangepakt wordt zal het zeker weten impact hebben op de samenleving. De risico’s voor gezondheid zijn niet te overzien, vandaar dat een integrale aanpak van deze situatie noodzakelijk is.”

Dit heeft de president kenbaar gemaakt op 28 januari tijdens een presentatie over de rattenplaag. Deze presentatie heeft het staatshoofd bijgewoond tijdens zijn bezoek aan het rijstdistrict.

De president heeft aangegeven te begrijpen dat er paniek ontstond in de samenleving nadat het bekend werd dat er sprake was van een plaag, “maar het onverantwoord gebruik van pesticiden moet men achterwege laten.”

Tijdens de presentatie heeft Tjaan Bharos, trekker van de commissie rijst rattenplaag Nickerie ook aangegeven dat er waarschijnlijk sprake is geweest van onjuist gebruik van pesticiden. Dit heeft ook gezorgd voor enkele dode dieren in december vorig jaar.

Tijdens de presentatie is gebleken dat er een toename is geweest in de rattenpopulatie, die mogelijkerwijs gezorgd heeft voor een productieverlies van ongeveer 15 procent in het afgelopen jaar. Verder is gebleken dat de rijstvelden in de oostelijke polders het meest getroffen zijn.

Bharos wijst erop dat ondanks een mogelijke afname van de rattenpopulatie in januari 2023 er toch voorzichtig omgegaan moet worden met de ratten, omdat die altijd blijven bestaan. Ze kunnen wel minder worden in aantal.

Santokhi is ingenomen met het onderzoek dat de commissie heeft gedaan. Ook in de voorstellen en aanbevelingen om de situatie te beheersen kan het staatshoofd zich terugvinden. Hij stelt dat de commissie een permanente structuur krijgt om samen met stakeholders de rattenplaag onder beheersbare proporties te brengen.

Mis dit niet:

Building Depot brengt bouw- en woonsector samen tijdens eerste Build, Lights & Living Expo

Kinderen al anderhalve week niet naar school door slechte weg tussen Tibiti en Witagron

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bouwbedrijven, ontwerpers en leveranciers ontmoeten elkaar op Build, Lights & Living Expo.
Suriname

Building Depot brengt bouw- en woonsector samen tijdens eerste Build, Lights & Living Expo

Kinderen al anderhalve week niet naar school door slechte weg tussen Tibiti en Witagron
Suriname

Kinderen al anderhalve week niet naar school door slechte weg tussen Tibiti en Witagron

Suriname dreigt toeristen te verliezen door aanhoudende rookoverlast.
Nederland

Rookoverlast in Suriname leidt tot oproep aan Nederlandse toeristen om weg te blijven

dsb de surinaamsche bank suriname paramaribo
Lifestyle

‘Surinamers met Amerikaanse green card moeten spaargeld bij Surinaamse banken melden’

Brug Petrus Cairoweg
Suriname

Brug aan Petrus Cairoweg in Para deels afgesloten: weggebruikers moeten rekening houden met vertraging

Modernisering lerarenopleiding en praktijkervaring centraal bij IOL
Suriname

Currie: IOL moet uitgroeien tot moderne en toekomstgerichte lerarenopleiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws