• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Indonesië draagt uniek Javaans archiefstuk uit 1909 over aan Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 augustus 2025 02:30
in Suriname
indonesie archief

Het Nationaal Archief van Indonesië (ANRI) heeft een bijzonder digitaal archief overgedragen aan Suriname: een rapport uit 1909 van 246 pagina’s over de situatie van de Javaanse gemeenschap in ons land.

De overdracht vond plaats aan het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MINOWC) en het Nationaal Archief Suriname (NAS), en vormt een nieuwe stap in het versterken van de historische en culturele banden tussen beide landen.

De uitwisseling is tot stand gekomen tijdens een werkbezoek aan Indonesië van dr. Randy van Zichem, vertegenwoordiger van het MINOWC.

Hij verzocht het ANRI om relevante historische stukken te delen, waarmee de basis werd gelegd voor verdere samenwerking op het gebied van cultureel erfgoed.

Tijdens het bezoek werd ook gesproken met de Indonesische minister van Cultuur, dr. Fadli Zon, over het opstellen van een strategisch raamwerk voor langdurige samenwerking tussen het ANRI en het NAS.

Eerder vervulde dr. Van Zichem een brugfunctie in de gezamenlijke aanvraag van Suriname en Indonesië voor opname van Jarang Kepang op UNESCO’s Representatieve Lijst van Immaterieel Cultureel Erfgoed.

Momenteel wordt gewerkt aan het herintroduceren van het Javaans schrift Aksara Jawa en Pegon in Suriname, waarbij Indonesië technische en educatieve ondersteuning biedt.

NAS-directeur Rita Tjien Fooh benadrukte dat de samenwerking met Indonesische archiefautoriteiten al hecht is.

Er zijn voorbereidingen voor een gezamenlijke tentoonstelling en een trilaterale nominatie van Suriname, Indonesië en Nederland voor opname in het UNESCO Memory of the World-register.

Dit programma zet zich wereldwijd in voor het behoud van uniek documentair erfgoed.

Met deze gezamenlijke inspanningen willen beide landen niet alleen hun gedeelde geschiedenis veiligstellen, maar ook de interculturele dialoog bevorderen en het erfgoed toegankelijk maken voor toekomstige generaties.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

celstraf gevangene gevangenis handboeien arrest
Suriname

Zorgen over veiligheid van arrestanten na meerdere incidenten

medische student
Gezondheid

KIVC waarschuwt voor te losse omgang met medische privacy

suriname paramaribo DNA assemblee
Lifestyle

Respect voor politici in Suriname lijkt verder af te brokkelen

betalen telefoon apple pay
Lifestyle

Mobiel betalen in Suriname nog vooral toekomstmuziek

Kaars kaarsen
Suriname

Verdriet en ongeloof na dodelijke aanrijding en overlijden verdachte

klm zanderij
Lifestyle

Surinamers geloven vaak dat emigreren naar rijke landen hun toekomst garandeert

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws