• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

IMF-programma moet inflatie van 54% naar 36% terugbrengen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 mei 2023 08:05 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:43
in Nieuws
inflatie

GFC NIEUWSREDACTIE- Met het herstelprogramma van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dat wordt uitgevoerd in Suriname moet de inflatie teruggebracht worden.

Het afgelopen jaar was dat 54%. Het streven is om te gaan naar een inflatie van 36% als wij als land uitvoeren wat gedaan moet worden volgens het programma.

Dit zei de governor van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) Maurice Roemer, tijdens een regerinsgperconferentie. Het programma is niet alleen gericht op monetaire zaken en financiële doelstellingen, maar er is ook ruimte gecreëerd voor het sociaal-programma.

Het overeengekomen Staff-Level Agreement (SLA) met het IMF maakt de weg volledig vrij om de nieuwe overeenkomst met de Oppenheimer bondholders te tekenen. Met het SLA is de samenwerking met het IMF ook weer helemaal terug op spoor.

Het IMF-board zal zich op 14 juni buigen over de overeenstemming op technisch niveau. Bij goedkeuring komt US$ 53 miljoen beschikbaar.

Bekijk ook:

Minister Landveld: GPS wordt verplicht in openbaar transport

Marcel Oostburg plaatst kanttekeningen bij berichtgeving over OAS-verklaring rond secretaris-generaal Albert Ramdin

Uitgaande van de gezamenlijke uitvoering van het hervormingsprogramma, zal het herstel zich voortzetten met een matigende inflatie. De verwachte economische groei in 2023 is 2,3 % en zal convergeren naar 3% in het volgend jaar, waarbij het reële BBP tot 2028 onder het niveau van voor de pandemie blijft.

Fiscale consolidatie en monetaire verkrapping zullen een geleidelijke daling van de inflatie naar 36% per eind-2023 mogelijk maken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

GPS wordt verplicht in openbaar transport
Suriname

Minister Landveld: GPS wordt verplicht in openbaar transport

Albert Ramdin.
Suriname

Marcel Oostburg plaatst kanttekeningen bij berichtgeving over OAS-verklaring rond secretaris-generaal Albert Ramdin

20-jarig Suriname Business Forum viert mijlpaal tijdens SEOGS.
Suriname

SBF-voorzitter Debipersad levert bijdrage aan internationale energieconferentie

Regering in overleg over risico’s van ‘Super El Niño’.
Suriname

Suriname treft maatregelen voor mogelijke klimaatcrisis door El Niño

MTN start nieuwe fase met focus op cultuur, natuur en gemeenschapsontwikkeling
Suriname

Mayedu Tourism Network bekrachtigt bestuursstructuur en zet koers naar duurzame toeristische ontwikkeling

Fezara Fraenk nieuwe Liaison Specialist van UNFPA Suriname
Suriname

Ervaren ontwikkelingsprofessional Fezara Fraenk benoemd bij UNFPA Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws