• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Illegale Guyanezen bezig met houtkapactiviteiten gesignaleerd in kamp langs Corantijnrivier

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 juni 2022 17:19
in Nieuws
po

GFC NIEUWSREDACTIE- Na verkregen informatie dat illegale Guyanezen reeds geruime tijd bezig zijn met illegale houtkapactiviteiten in de omgeving van de zogeheten “Pand-E kanaal” langs de Corantijnrivier, heeft de Maritieme Politie Regio-West op zondag 12 juni in samenwerking met leden van de Dienst ’s Lands Bosbeheer een operatie uitgevoerd.

Bij deze operatie die voortvloeit uit het Zero Tolerance veiligheidsbeleid, dat onlangs is afgekondigd door het Korps Politie Suriname (KPS), werd na ongeveer 700 meter varen in het kanaal een SK-boot met twee buitenboordmotoren en een waterpomp onbemand aangetroffen.

Vanuit de boot leidde een loopplank naar een looppad, waarbij de politie twee kampen aantrof. Bij het zien van de wetsdienaren vluchtten drie mannen van vermoedelijk Guyanese komaf het aangrenzend en dichtbegroeid bos in.

Een zoekactie resulteerde niet in de aanhouding van verdachten.

In de directe omgeving van de kampen zijn er gezaagde boomstammen, planken, een hoeveelheid brandstof, twee kettingzagen, verschillende gereedschappen alsook een tractor aangetroffen.

Zowel de SK-boot met de bijbehorende twee buitenboormotoren en alle de andere aangetroffen goederen nabij de kampen zijn in beslag genomen.

Het dossier ter zake is voor verdere afhandeling opgestuurd naar het Openbaar Ministerie.

Op de terugweg signaleerde de politie op de Corantijnrivier op ongeveer 150 meter afstand van het “Pand-E kanaal”, een vissersboot, waarbij de 29-jarige vreemdeling N.M. bezig was zijn visnetten uit te zetten.

Mis dit niet:

Bewoners Noord- Paramaribo woedend over lege durotanks en opnieuw geen water

‘In Nederland medisch afgekeurd, maar in Suriname werken ze gewoon door’

Hij werd op grond van overtreding van de Zeevisserijwet, de Wet Economische Delicten en de Vreemdelingenwet aangehouden, aangezien hij geen geldige visvergunning en overige documenten kon overleggen.

Ook zijn boot is niet voorzien van de vereiste BV-nummer. De vissersboot met bijbehorende buitenboordmotor, de aanwezige brandstoftanks met inhoud, visnetten en alle overige attributen zijn hangende het onderzoek in beslag genomen.

N.M. is in verzekering gesteld.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Inwoners in het noorden van Paramaribo wederom gedupeerd door storing SWM. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord- Paramaribo woedend over lege durotanks en opnieuw geen water

Nederlandse arbeidsongeschiktheidsuitkering en werken in Suriname: waar ligt de grens tussen toegestaan werk en verborgen inkomsten?
Lifestyle

‘In Nederland medisch afgekeurd, maar in Suriname werken ze gewoon door’

President Simons opent eerste Heritage Month in Palmentuin
Suriname

Eerste nationale Heritage Month Suriname officieel van start

Jong talent schittert tijdens dans- en drumoptreden in Beatrixtheater
Suriname

KIBII Foundation en Stichting Kracht voor de Toekomst investeren in jeugd en cultuur

Nicolas de Lacoste eerder dit jaar tijdens een bezoek aan stg. Mulokot
Suriname

Vertrekkend Franse ambassadeur blikt terug op vier jaar samenwerking en pleit voor ratificatie grensprotocol

Illustratiefoto.
Suriname

Ministerie van Financiën ontkent betalingsachterstanden voor arrestantenvoeding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws