• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Illegale Guyanezen bezig met houtkapactiviteiten gesignaleerd in kamp langs Corantijnrivier

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 juni 2022 17:19
in Nieuws
po

GFC NIEUWSREDACTIE- Na verkregen informatie dat illegale Guyanezen reeds geruime tijd bezig zijn met illegale houtkapactiviteiten in de omgeving van de zogeheten “Pand-E kanaal” langs de Corantijnrivier, heeft de Maritieme Politie Regio-West op zondag 12 juni in samenwerking met leden van de Dienst ’s Lands Bosbeheer een operatie uitgevoerd.

Bij deze operatie die voortvloeit uit het Zero Tolerance veiligheidsbeleid, dat onlangs is afgekondigd door het Korps Politie Suriname (KPS), werd na ongeveer 700 meter varen in het kanaal een SK-boot met twee buitenboordmotoren en een waterpomp onbemand aangetroffen.

Vanuit de boot leidde een loopplank naar een looppad, waarbij de politie twee kampen aantrof. Bij het zien van de wetsdienaren vluchtten drie mannen van vermoedelijk Guyanese komaf het aangrenzend en dichtbegroeid bos in.

Een zoekactie resulteerde niet in de aanhouding van verdachten.

In de directe omgeving van de kampen zijn er gezaagde boomstammen, planken, een hoeveelheid brandstof, twee kettingzagen, verschillende gereedschappen alsook een tractor aangetroffen.

Zowel de SK-boot met de bijbehorende twee buitenboormotoren en alle de andere aangetroffen goederen nabij de kampen zijn in beslag genomen.

Het dossier ter zake is voor verdere afhandeling opgestuurd naar het Openbaar Ministerie.

Op de terugweg signaleerde de politie op de Corantijnrivier op ongeveer 150 meter afstand van het “Pand-E kanaal”, een vissersboot, waarbij de 29-jarige vreemdeling N.M. bezig was zijn visnetten uit te zetten.

Bekijk ook:

Surinaamse economie profiteert van historische bijdrage Rosebel van US$ 630 miljoen

Minister Misiekaba slaat alarm: 22 suïcidegevallen en pogingen in één maand

Hij werd op grond van overtreding van de Zeevisserijwet, de Wet Economische Delicten en de Vreemdelingenwet aangehouden, aangezien hij geen geldige visvergunning en overige documenten kon overleggen.

Ook zijn boot is niet voorzien van de vereiste BV-nummer. De vissersboot met bijbehorende buitenboordmotor, de aanwezige brandstoftanks met inhoud, visnetten en alle overige attributen zijn hangende het onderzoek in beslag genomen.

N.M. is in verzekering gesteld.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Meer dan 300.000 ounces goud geproduceerd door Rosebel in 2025.
Suriname

Surinaamse economie profiteert van historische bijdrage Rosebel van US$ 630 miljoen

Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid
Suriname

Minister Misiekaba slaat alarm: 22 suïcidegevallen en pogingen in één maand

korps politie suriname kps auto
Suriname

Drie Nigerianen aangehouden na mislukte roof van groot geldbedrag

Geld en visum als belangrijkste reden waarom Surinaamse familie Nederland minder vaak bezoeken. Foto: Schiphol Airport
Lifestyle

‘Surinamers verwachten familiebezoek uit Nederland, maar omgekeerd komen zij nooit’

Politie intensiveert verkeerscontroles voor meer veiligheid op de weg.
Suriname

Politie controleert 246 voertuigen tijdens roadblock Nieuwweergevondenweg

Lage waterdruk in meerdere buurten door twee afzonderlijke incidenten.
Suriname

Technische storing Livorno en leidingbreuk Charlesburg beïnvloeden watervoorziening

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws