• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Illegaal vuurwapenbezit strenger straffen en meer fouilleren op straat, zegt KIVC

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 augustus 2023 12:27
in Lifestyle, Nieuws
Pistool

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) heeft aan GFC laten weten dat de Surinaamse autoriteiten meer focus moeten leggen op het zwaarder straffen van illegaal vuurwapenbezit.

Daarnaast pleit het collectief voor een wijziging in de wetgeving die de politie meer bevoegdheden geeft om mensen op straat te fouilleren.

Volgens het KIVC zullen strengere straffen voor illegaal vuurwapenbezit en uitgebreidere bevoegdheden voor de politie bijdragen aan het verminderen van geweld op straat.

De organisatie benadrukt dat verhoogde pakkans en langere gevangenisstraffen uiteindelijk een afschrikwekkende werking kunnen hebben.

Ze wijzen erop dat veel wetenschappelijke onderzoeken hebben aangetoond dat dergelijke maatregelen in het buitenland effectief zijn gebleken.

De aanbevelingen van het KIVC komen op een moment dat velen zich zorgen maken over de stijgende criminaliteit en het wijdverbreide bezit van illegale vuurwapens in Suriname.

Het KIVC dringt er bij de overheid op aan om snel actie te ondernemen en lessen te trekken uit andere landen waar vergelijkbare maatregelen succesvol zijn geïmplementeerd.

Het doel is om niet alleen de veiligheid op straat te verbeteren, maar ook om een duidelijk signaal af te geven dat het bezit van illegale vuurwapens onacceptabel is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

azp ziekenhuis academisch
Gezondheid

Bezoek aan AZP loopt uit op uren wachten en grote schok

witte broek paskamer
Lifestyle

Vrouwen boos omdat passen van witte broeken in Paramaribo wordt verboden

kapper haren knippen kapsalon
Lifestyle

Puntige kunstnagels van kapsters zorgen voor irritatie bij klanten

aanpak wegen riolering goot ow
Suriname

Snelle actie na klachten over slechte wegen in Wanica Centrum

Foto 29e container VG Himmat
Suriname

VG Himmat levert 29e container met hulpgoederen voor Suriname

chinese china suriname docu
Suriname

China en Suriname vieren 50 jaar samenwerking met documentaire

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws