• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Illegaal vuurwapenbezit strenger straffen en meer fouilleren op straat, zegt KIVC

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 augustus 2023 12:27
in Lifestyle, Nieuws
Pistool

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) heeft aan GFC laten weten dat de Surinaamse autoriteiten meer focus moeten leggen op het zwaarder straffen van illegaal vuurwapenbezit.

Daarnaast pleit het collectief voor een wijziging in de wetgeving die de politie meer bevoegdheden geeft om mensen op straat te fouilleren.

Volgens het KIVC zullen strengere straffen voor illegaal vuurwapenbezit en uitgebreidere bevoegdheden voor de politie bijdragen aan het verminderen van geweld op straat.

De organisatie benadrukt dat verhoogde pakkans en langere gevangenisstraffen uiteindelijk een afschrikwekkende werking kunnen hebben.

Ze wijzen erop dat veel wetenschappelijke onderzoeken hebben aangetoond dat dergelijke maatregelen in het buitenland effectief zijn gebleken.

Bekijk ook:

Nieuwe offshore interesse voor Suriname: Staatsolie ontvangt vierde voorstel binnen Open Acreage-model

Nieuw onderzoek wijst gebied nabij Surinaams Blok 52 aan als veelbelovendste oliebron

De aanbevelingen van het KIVC komen op een moment dat velen zich zorgen maken over de stijgende criminaliteit en het wijdverbreide bezit van illegale vuurwapens in Suriname.

Het KIVC dringt er bij de overheid op aan om snel actie te ondernemen en lessen te trekken uit andere landen waar vergelijkbare maatregelen succesvol zijn geïmplementeerd.

Het doel is om niet alleen de veiligheid op straat te verbeteren, maar ook om een duidelijk signaal af te geven dat het bezit van illegale vuurwapens onacceptabel is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Voorstel ingediend voor offshoregebied SHO EAST in Sector 2. Foto: illustratief
Suriname

Nieuwe offshore interesse voor Suriname: Staatsolie ontvangt vierde voorstel binnen Open Acreage-model

Wetenschappers bevestigen uitzonderlijk oliepotentieel van Surinaams Blok 52. Beeld: illustratief
Suriname

Nieuw onderzoek wijst gebied nabij Surinaams Blok 52 aan als veelbelovendste oliebron

Schiphol Airport Paramarbio
Lifestyle

Lange reistijd grootste ergernis voor sommige Surinamers in Nederland die familie bezoeken

pres simons 2025 09 24 at 16 23 14 1024x676
Suriname

Suriname- analist ziet positieve koers onder president Simons

KPS treedt streng op tegen smokkel met vernietiging illegale sigaretten.
Suriname

Politie vernietigt grote partij in beslag genomen sigaretten na afronding juridische procedures

Met dit maandsalaris voel je je ook als Surinamer niet rijk in het peperdure Holland. Foto: Scheveningen, toeristische trekpleister
Lifestyle

Surinamers met €5000 inkomen niet rijk genoeg voor dure huurwoningen in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws