• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Hulp uit Nederland wordt in Suriname niet altijd met dankbaarheid ontvangen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 september 2025 02:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
pakket postbedrijf

Foto ter illustratie.

Verscheidene mensen vertellen dat financiële steun of pakketten uit Nederland door familie in Suriname niet altijd op de manier worden ontvangen die men zou verwachten.

Waar familieleden in het buitenland denken iemand blij te maken met geld of goederen, krijgen ze regelmatig te horen dat het bedrag te klein is of dat het pakket niet aan de wensen voldoet.

Dit leidt tot frustratie bij degenen die helpen en roept vragen op over waardering en verwachtingen.

Op sociale media duiken geregeld verhalen op van mensen die zich teleurgesteld voelen na hun inspanning.

Een vrouw uit Amsterdam vertelde dat zij geld stuurde om schoolspullen te kopen voor een nichtje, maar als reactie hoorde dat het niet genoeg was voor de schoenen die gewenst waren.

Zulke voorbeelden worden door veel Surinamers in Nederland herkend en besproken.

Volgens sociologen speelt trots een belangrijke rol. Voor mensen in Suriname kan het ontvangen van hulp confronterend zijn en gevoelens van afhankelijkheid oproepen.

Daardoor uiten sommigen zich niet met dankbaarheid, maar juist met kritiek of eisen.

Mis dit niet:

Surinaamse wegen en hoge snelheid vormen riskante combinatie voor motorrijders

‘Surinamers die zonder inkomen terugkeren naar Nederland kunnen mogelijk direct bijstand aanvragen’

Anderen wijzen erop dat er ook sprake kan zijn van vanzelfsprekendheid: de gedachte dat familie in Nederland toch verplicht is om bij te springen.

Toch zegt docente en lifestylecommentator Ida Thornhill aan GFC Nieuws dat deze houding schadelijk kan zijn voor de onderlinge band.

Wanneer helpers zich niet gewaardeerd voelen, haken zij af en verdwijnt een belangrijke vorm van steun. Zeker in een tijd waarin het leven duurder wordt kan dat grote gevolgen hebben.

De discussie laat zien dat geven en ontvangen niet altijd eenvoudig is. Het lijkt vanzelfsprekend dat hulp met een glimlach wordt aanvaard, maar in de praktijk ligt de werkelijkheid vaak ingewikkelder.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

‘Nederlandse motorrijder krijgt veel strengere opleiding dan in veel andere landen’
Lifestyle

Surinaamse wegen en hoge snelheid vormen riskante combinatie voor motorrijders

Volwassen Nederlanders kunnen in veel gevallen direct bijstand aanvragen, maar vermogen en woonsituatie tellen wel mee. Foto: KLM-kist
Lifestyle

‘Surinamers die zonder inkomen terugkeren naar Nederland kunnen mogelijk direct bijstand aanvragen’

aangehouden gevangenis handboeien arrestatie politie man
Suriname

Man in verzekering gesteld na poging tot verkrachting ex-vriendin

Uitgebrand voertuig opgegraven tijdens onderzoek.
Suriname

Opgegraven voertuig blijkt van vermiste Rodney Leysner

vhp nederland de bilt
Nederland

VHP Nederland verwelkomt NDP-afwijzing van racistische uitlatingen

school mulo lbo nijverheidsschool
Suriname

Surinaamse regering gaat studiekosten toekomstige leerkrachten betalen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws