• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Huismoeders hebben het zwaar, vandaar toename depressiviteit, eenzaamheid en ongelukkig zijn

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 oktober 2021 21:00 - Geüpdatet op 7 februari 2022 05:46
in Nieuws
huis opruimen

INGEZONDEN- Het is een van de zwaarste, saaiste en meest ondankbaarste ‘beroepen’ in de wereld. Je kunt nooit promotie maken en krijgt in de meeste gevallen niet de bijzondere waardering die je eigenlijk verdient.

Huismoeders worden heden ten dagen steeds vaker geconfronteerd met ernstige depressiviteit.

In mijn vriendinnenkring heb ik al langer te maken met klagende huismoeders die beweren het erg moeilijk te hebben in het leven.

Ze vinden hun leefkwaliteit verre van ideaal en geven eerlijk toe dat ze ongelukkig zijn en zich ondergewaardeerd voelen.

Ikzelf heb als werkende vrouw zonder kinderen een heel ander soort leven en kan mij toch goed inleven waarom huismoeders zoveel klagen. Ik heb begrip voor hun benaderde positie.

Ik geef het je maar te doen om jaar in en jaar uit de hele dag het huis schoon te maken, te strijken, de was te doen, kinderen op te voeden, wat beslist niet eenvoudig is, koken voor manneke en kinderen, boodschappen halen en tegenwoordig ook nog de administratie op orde houden.

Je kunt nooit echt vakantie nemen, er is nooit rust!

En als je voor de dag klaar bent kan je kort daarna weer opnieuw beginnen. Het houdt maar niet op, tot de kids groot en uit huis zijn. En dan nog zijn de zorgen nog niet weg.

Bekijk ook:

Rotary Quota levert vernieuwde toiletgroepen op bij dependance R.D. Simonsschool

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

En tel daarbij nog op dat je niet zoveel kan socializen in vergelijking met werkende vrouwen. Een leven in sleur en de hele dag met kleine kinderen praten of ze waarschuwen!

Daar lijkt geen vrouw vrolijk van te worden of op te knappen.

Ja, een jaartje huisvrouw zijn gaat nog wel. Maar ik heb te doen met huismoeders die de zorg van vier of meer kinderen op zich hebben. Ze zijn zo 25 jaar van hun leven kwijt aan deze zware taken.

Dat zoveel huismoeders in mijn kring zo frequent klagen dat ze erg ongelukkig en eenzaam zijn en in diepe depressies belanden, begrijp ik dus helemaal.

Wij moeten erkennen dat het huisvrouw zijn inderdaad een van de moeilijkste en saaiste beroepen is en zouden de toenemende depressiviteit onder deze vrouwen veel serieuzer moeten nemen.

Geef huisvrouwen de  waardering die ze verdienen.

Mevrouw S. Cruden

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Van twee werkende toiletten naar vernieuwde sanitaire voorzieningen.
Suriname

Rotary Quota levert vernieuwde toiletgroepen op bij dependance R.D. Simonsschool

Solidariteit gevraagd met getroffen dorpen na milieuramp in Saramaccarivier
Suriname

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

De regering wil dat iedere Surinamer in 2030 beschikt over 24 uur stroom. Zonne-energie en het BioSweet-project moeten daarbij helpen.
Suriname

Overheid wil dat elke Surinamer in 2030 dag en nacht stroom heeft

Waarnemend president bezoekt bouwlocatie in Commewijne.
Suriname

Regering versnelt woningbouw: eerste 150 woningen moeten in december gereed zijn

Illustratiefoto
Suriname

Dodelijke aanrijding eist leven van 34-jarige Romana Jibodh

Candlelight vigil in Suriname voor slachtoffers tragische MV Barima-ramp
Suriname

Herdenking op Waka Pasi voor slachtoffers tragisch scheepsongeval Guyana

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws