• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Hoofdprijs van meer dan €2400 voor vliegticket naar Suriname tijdens kerst

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 december 2024 14:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
suriname vliegtuig reizen

Wie last minute van Nederland naar Suriname wil reizen, moet diep in de buidel tasten. De ticketprijzen staan bekend om hun stijging de afgelopen jaren, maar tijdens de feestdagen schieten ze helemaal door het dak.

Dit jaar betalen reizigers minimaal €2400 voor een retourticket zonder bagage, als ze vandaag nog boeken. Dat is een flinke klap voor wie kerst en owru yari in het warme Suriname wil doorbrengen.

Waarom zijn de prijzen zo hoog? Vliegtickets tijdens kerst zijn altijd duurder vanwege de grote vraag. Kerst en nieuwjaar zijn de populairste periodes voor familiebezoeken en vakanties, waardoor luchtvaartmaatschappijen de prijzen opschroeven.

Daarnaast speelt de beperkte concurrentie op vluchten naar Suriname ook een rol. Met weinig aanbieders hebben luchtvaartmaatschappijen weinig reden om hun prijzen te verlagen.

Maar er is meer. De stijgende brandstofkosten en de nasleep van de pandemie hebben de prijzen verder opgedreven.

Daarnaast boeken sommige mensen hun tickets te laat, wat luchtvaartmaatschappijen in de kaart speelt. Wie vroeg boekt, kan vaak honderden euro’s besparen.

Volgens onderzoek van GFC Nieuws Lifestyle zijn de feestdagen een periode waarin planning essentieel is. “Wil je niet de hoofdprijs betalen, boek dan minstens zes maanden van tevoren,” luidt het advies.

Toch blijven veel mensen bereid de prijs te betalen om samen te zijn met familie tijdens de feestdagen. Want voor velen is kerst in Suriname vieren, hoe duur ook, onbetaalbaar in emotionele waarde.

Mis dit niet:

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

Malaria neemt toe onder reizigers naar Suriname: gemiddeld tien besmettingen per maand

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm vliegtuig
Lifestyle

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

Rakesh Gajadhar Sukul
Suriname

Malaria neemt toe onder reizigers naar Suriname: gemiddeld tien besmettingen per maand

UWV onderzoekt ongeveer 52.000 WIA-uitkeringen op mogelijke berekeningsfouten. Ook mensen die inmiddels in Suriname wonen, kunnen onder de herstelregeling vallen.
Lifestyle

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

Nieuwe BAVP'ers geïnformeerd over taken en bevoegdheden.
Suriname

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

SPWE is gestart met de opleiding Small Business Coach. Zes deelnemers worden opgeleid om kleine ondernemers in Suriname te begeleiden bij het opzetten en ontwikkelen van hun bedrijf.
Suriname

SPWE leidt zes nieuwe coaches op om kleine ondernemers in Suriname te helpen

Suriname krijgt elf inzamelcentra voor plasticrecycling.
Suriname

Eerste inzamelcentrum voor plastic- en aluminiumafval geopend bij IMEAO 1

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws