• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Hongersnood in Surinaams binnenland vraagt om dringende hulp

Shafely King door Shafely King
17 november 2024 02:00
in Suriname
suriname amazone binnenland regenwoud natuur rivier kinderen

Suriname 78e op wereldranglijst. Foto ter illustratie

Bewoners in het binnenland van Suriname, met name in het Boven-Suriname-gebied en het Wayana-gebied, lijden momenteel onder een ernstige hongersnood als gevolg van aanhoudende droogte.

De langdurige droogte heeft waterbronnen opgedroogd, waardoor transport met boten vaak onmogelijk is.

Ook heeft dit de voedselvoorziening ernstig verstoord, aangezien de lokale bevolking normaal gesproken afhankelijk is van de natuur voor hun voedsel, visvangst en drinkwater.

De gevolgen van de droogte zijn verwoestend. Landbouwgewassen, die een belangrijke bron van voedsel en inkomen zijn voor de dorpen in het gebied, zijn vernietigd.

Dit heeft de bewoners in een benarde situatie gebracht. Ze hebben dringend behoefte aan hulp, met name in de vorm van rijst, om hun overleving te waarborgen.

Ondanks waarschuwingen over de situatie sinds april dit jaar, is er vanuit de regering weinig actie ondernomen.

Bewoners die geen financiële middelen hebben, kunnen geen voedsel kopen, en het gebrek aan transport maakt het des te moeilijker om hulp te ontvangen.

Een bezorgde inwoner deelt zijn frustratie met GFC Nieuws: “Regeren is vooruitzien. Dat betekent dat je als regering plannen moet klaar hebben voor eventuele calamiteiten.”

Mis dit niet:

Lau: “Burgers kunnen niet ieder jaar met dezelfde stroomproblemen worden geconfronteerd”

Moeder doet aangifte tegen 14-jarige zoon na diefstal van geld en gouden sieraden

Volgens de man is al een tijdje bekend dat door klimaatverandering elk jaar overstromingen of extreme droogte plaatsvinden.

“Waarom treft de regering geen voorzorgsmaatregelen om de mensen in deze gebieden te helpen?” vraagt hij zich af.

Hij concludeert dat de regering niet begaan is met het lot van de mensen.

De situatie blijft zorgwekkend en men roept op tot dringende actie van de overheid om de getroffen gemeenschappen te ondersteunen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Stroom is geen luxe, maar een basisvoorziening.
Suriname

Lau: “Burgers kunnen niet ieder jaar met dezelfde stroomproblemen worden geconfronteerd”

Moeder en minderjarige zoon raken gewond bij aanval met scherp voorwerp
Suriname

Moeder doet aangifte tegen 14-jarige zoon na diefstal van geld en gouden sieraden

Politie suriname paramaribo
Suriname

Politie controleert 632 voertuigen in Paramaribo en schrijft 30 bekeuringen uit

paspoort amerikaans
Lifestyle

Amerika of Nederland: waar zijn de visumregels voor Surinamers strenger?

Ernstige waarschuwing na gevaarlijke autostunts op openbare weg
Suriname

Burgervader waarschuwt voor levensgevaarlijke raceactiviteiten in Brownsweg

Bromfietser overlijdt in AZP na aanrijding met personenauto
Suriname

Bromfietser overleden na aanrijding aan Welgedachtweg B-weg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws