• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Historische intentieovereenkomst tussen C-47, Greenheart Werknemers Organisatie en dorpsbesturen West-Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 mei 2023 07:05 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:43
in Nieuws
handen schudden hadndrukken

GFC NIEUWSREDACTIE- De Centrale- 47 (C-47), de Greenheart Werknemers Organisatie (GGWO) en dorpsbesturen van de dorpen, Apoera, Section en Washabo in Suriname hebben een intentieovereenkomst ondertekend.

Deze overeenkomst kan volgens C-47 als historisch worden aangemerkt om diverse redenen.

Ten eerste omdat er voor het eerst in de geschiedenis een overeenkomst wordt getekend tussen een vakbond en dorpsbesturen, ter bescherming van de belangen van respectievelijk hun leden en hun dorpsbewoners.

Vervolgens is heel toepasselijk dat dit plaatsvindt in een periode waarin de situatie over grondenrechten van inheemsen en tribale volken erg actueel is. Deze overeenkomst valt dan ook volledig binnen dit kader.

De directe aanleiding van deze overeenkomst is de wijze waarop de leiding van het bedrijf Greenheart omgaat met de belangen van de werknemers die voor het grootste deel de inwoners zijn van de bovengenoemde dorpen.

Los van het feit dat de grootste vestiging van dit bedrijf op Apoera is gevestigd zijn vele van de inwoners op andere locaties van Greenheart, zoals Tibiti en Leiding, ook inwoners van deze dorpen.

C-47 / GGWO en de dorpsbesturen hebben deze groep geïdentificeerd als hun gezamenlijke doelgroep en zien daarom de noodzaak in, dat vanuit hun respectievelijke verantwoordelijkheden, samenwerking een absolute noodzaak is. De GGWO is lidbond van C-47.

In een gezamenlijke vergadering tussen C-47 / GGWO-leden van Apoera, en de dorpsbesturen is een groot deel van de problematiek, de werknemers rakende naar voren gekomen.

Zo worden werknemers aan de lopende band onterechte schorsingen opgelegd. Via het GGWO-bestuur is een deel van deze onterechte schorsingen in behandeling bij de dienst Arbeid Inspectie.

Daarnaast vindt er op ongebreidelde wijze overplaatsing van werknemers naar andere Greenheart locaties plaats zonder rekening te houden met zaken zoals de impact op het gezinsgebeuren.

Kinderen die nog onder toezicht zijn van hun ouders, waardoor er gezinsontwrichting plaats vindt. Zeer onverantwoordelijk gedrag van de werkgever.

De vakbond en de dorpsbesturen hebben in hun intentieverklaring aangegeven dat dit o.a. het geval is door het ontbreken van een C.A.O. in het bedrijf. Wat op zich een hele geschiedenis is.

Partijen zien het daarom als hun gemeenschappelijk streven, de belangen van de werknemers / inwoners te beschermen door o.a. het sluiten van een C.A.O. door werkgever en werknemers organisaties.

In de intentieverklaring zijn er meerdere zaken opgenomen die het gebied van de werkgever / werknemer relatie overstijgen, en richting ontwikkeling van het totale leefgebied en de gemeenschap gaan.

De intentieverklaring zal dan ook leiden tot de uitvoering van concrete projecten met externe partners. Vanuit de kant van C-47 /GGWO zijn de Building and Woodworkers International (B.W.I.) en het Nederlandse F.N.V. bereid gevonden concrete projecten, voortvloeiend uit de overeenkomst te ondersteunen.

De VIDS is van de kant van de dorpsbesturen als eerste aangemerkt als hun externe partner in deze.

Er is reeds een werkgroep samengesteld ter uitvoering van de overeenkomst, welke bestaat uit alle kapiteins en goofdbasja’s van de dorpen, en bestuursleden van de C-47 en de GGWO.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verkeersongeval
Suriname

Doelman NV Notch ontsnapt aan ernstig ongeval

currie
Suriname

Regering bereidt zich voor op mogelijke terugkeer studenten Cuba

paasbrood feeststol kerstbrood
Suriname

Paasbrood kost in Suriname bijna €6

vids
Suriname

VIDS verdiept zich in onderzoek naar ‘ancient’ DNA

paramaribo suriname 1
Suriname

Ergernis om hoge tarieven voor kleine transporten in Paramaribo

Kranten media pers
Suriname

Nederlandse analist zegt dat Surinaamse pers faalt in haar taak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws