• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ergernis om hoge tarieven voor kleine transporten in Paramaribo

Ida Thornhill door Ida Thornhill
26 maart 2026 03:00
in Suriname
paramaribo suriname 1

Paramaribo- centrum

In Paramaribo loopt het volgens Suriname-analist R. Pinas de spuigaten uit met de tarieven die bestuurders van pick-ups en kleine vrachtwagens hanteren voor korte transporten.

Deze voertuigen worden vaak ingezet om bouwmaterialen en andere kleine ladingen te vervoeren, maar de prijzen die gevraagd worden zorgen naar zeggen van de waarnemer voor groeiende frustratie bij klanten.

“In sommige gevallen vragen ze voor een rit van slechts een paar kilometer zonder schaamte bedragen van SRD 700 tot SRD 800. Dat is schandalig veel,” zegt Pinas in gesprek met GFC Nieuws.

Volgens hem staat dit totaal niet in verhouding tot de afstand en de geleverde dienst.

Hoge inkomsten roepen vragen op

Pinas stelt dat deze groep chauffeurs inmiddels tot de grootverdieners in het land gerekend kan worden.

Bekijk ook:

Kuldipsingh start herinrichting cruciale kruispunten Van ’t Hogerhuysstraat

Bewoners dringend gewaarschuwd: geen gebruik van water Moeroekreek

“We mogen deze lui nu toch wel zien als grootverdieners, mogelijk zelfs meer dan een DNA-lid,” aldus de analist.

Hij wijst erop dat uit zijn navraag blijkt dat veel van deze bestuurders dagelijks tussen de 7 en 10 korte ritten uitvoeren. “Reken maar uit wat dat per dag oplevert,” voegt hij toe.

Kritiek op gebrek aan controle

Daarnaast uit hij kritiek op het feit dat deze inkomsten volgens hem vaak buiten het zicht van de belastingdienst blijven.

“Ze dragen geen koperen cent belasting af. In feite is er sprake van zwart werk, terwijl er wel hoge bedragen worden gevraagd,” stelt hij.

Volgens de analist is het tijd dat er meer aandacht komt voor deze ontwikkeling en dat er gekeken wordt naar regulering zodat tarieven eerlijker worden en er meer transparantie ontstaat in deze sector.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Grote wegwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat starten op 28 juni
Suriname

Kuldipsingh start herinrichting cruciale kruispunten Van ’t Hogerhuysstraat

DC Saramacca waarschuwt bevolking na vissterfte bovenloop Saramaccarivier.
Suriname

Bewoners dringend gewaarschuwd: geen gebruik van water Moeroekreek

Suriname op weg naar 600.000 vaten olie-equivalent per dag.
Suriname

S&P Global Energy: Suriname kan meer dan US$17 miljard aan offshore investeringen verwachten in komende vijf jaar

Minister Monorath reikt certificaten uit aan vijftien geslaagde rechterlijke ambtenaren in Courtyard Marriot
Suriname

Minister Monorath reikt certificaten uit aan vijftien geslaagde rechterlijke ambtenaren

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Illustratiefoto
Suriname

Ramcharan voert druk op Bronto Somohardjo maximaal op en eist dat bewijs eindelijk op tafel komt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws