• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Hindostaanse Hagenaar die vertelt dat hij een Indiaan is schaamt zich voor afkomst

P. Peterson door P. Peterson
30 mei 2023 15:00
in Lifestyle
man jongen hindoestaan scholier

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Een man met een Hindostaanse vader en een Javaanse/Hindostaanse moeder, die in Den Haag woont, vertelt bijna iedereen in zijn omgeving al jarenlang dat hij een Indiaan is. Dit gedrag zou mogelijk wijzen op een minderwaardigheidscomplex.

Familieleden hebben de dertiger meerdere keren gewezen op het belang van het eren van zijn ware afkomst. Volgens bronnen dicht bij de Surinaams-Nederlandse man heeft hij zelfs Spaanse lessen gevolgd.

Een vriend legt uit dat hij aan alle vrouwen waarmee hij contact heeft verteld, dat hij oorspronkelijk uit Peru komt. Hij gelooft dat mensen uit dat Zuid-Amerikaanse land meer respect krijgen van autochtone Nederlanders.

Surinamers daarentegen worden volgens hem geclassificeerd als burgers van de derde rang.

“Een individu dat onjuiste informatie verspreidt over zijn eigen etniciteit kan te maken hebben met diverse psychologische problemen. Dit gedrag kan duiden op een laag zelfbeeld of identiteitsproblemen”, legt een psycholoog uit aan GFC.

“Het kan ook een vorm van ontkenning of zelfbedrog zijn, voortkomend uit interne conflicten of sociale druk”, voegt de psycholoog eraan toe.

Zij raadt hem aan professionele hulp te zoeken om de onderliggende oorzaken van dit gedrag te begrijpen en aan te pakken. Het bevorderen van zelfacceptatie en authenticiteit is volgens haar van essentieel belang.

Foto ter illustratie.

Bekijk ook:

‘Volledige terugbetaling bijstandsuitkering bij verzwijgen woning of perceel in Suriname’

Familiebezoek uit Suriname botst vaak met het drukke leven in Nederland

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Huis in Suriname? Dan kan je bijstand in gevaar zijn
Lifestyle

‘Volledige terugbetaling bijstandsuitkering bij verzwijgen woning of perceel in Suriname’

Familiebezoek tussen Suriname en Nederland draait vaak niet alleen om geld, maar ook om tijd en verwachtingen. Foto: Schiphol airport
Lifestyle

Familiebezoek uit Suriname botst vaak met het drukke leven in Nederland

Geld en visum als belangrijkste reden waarom Surinaamse familie Nederland minder vaak bezoeken. Foto: Schiphol Airport
Lifestyle

‘Surinamers verwachten familiebezoek uit Nederland, maar omgekeerd komen zij nooit’

Hitte in Paramaribo loopt op tot 37 graden,
Lifestyle

Paramaribo gebukt onder intense hitte, temperaturen lopen op tot 36 graden

Bijstandsuitkering: een reis naar Suriname moet vooraf gemeld worden bij de gemeente, die beoordeelt of het verblijf is toegestaan
Lifestyle

Niet alle Nederlandse uitkeringen kunnen bij verhuizing naar Suriname worden behouden

reizen nederlands paspoort
Lifestyle

Nederland maakt uitzondering voor kinderbijslag in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws