• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

High Level Security Conference succesvol verlopen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 april 2022 00:00
in Nieuws
ramdin

GFC NIEUWSREDACTIE- De High Level Security Conference (HLSC) die vorige week in Suriname is gehouden, is succesvol verlopen.

Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) is zeer tevreden over de resultaten die geboekt zijn tijdens deze grootse bijeenkomst.

Tijdens de HLSC zijn er gesprekken gevoerd op bilateraal niveau in het kader van justitie en politie en defensie met landen zoals Jamaica en Frans-Guyana om samenwerkingen tot stand te brengen. Dit biedt de mogelijkheid tot trainingen en informatie-uitwisseling tussen Suriname en de samenwerkende landen is. “Dit is het voordeel van deze conferentie, wij kunnen van onze buurlanden leren”, aldus minister Ramdin.

De conferentie heeft ook een samenwerking met de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) opgeleverd, waarbij er projecten zijn aangeboden door de organisatie om samen te werken op het gebeid van cyberveiligheid. Voor het volk betekent dit dat er gewerkt wordt naar een veiliger Suriname.

“Grensoverschrijdende problemen moeten met andere landen besproken worden, omdat je die niet alleen kan oplossen in je eigen land”, stelt de BIBIS-minister aan het eind van de HLSC. Hiermee legde hij de nadruk op de coöperatie die landen binnen de regio moeten aangaan om grensoverschrijdende georganiseerde misdaad met name, drugshandel en mensenhandel tegen te gaan.

Tijdens de conferentie zijn er hierover discussies geweest en ervaringen gedeeld door de aanwezige gasten uit verschillende deelnemende landen binnen de regio.

De HLSC zal om de twee jaren gehouden worden in de een van de deelnemende landen. Ondertussen zal er optimaal contact onderhouden worden tussen de landen die hebben deelgenomen aan de conferentie.

De minister heeft aan het eind van de conferentie zijn dankwoord geuit naar alle dienstverlenende organisaties die een bijdrage hebben geleverd aan dit evenement.

Mis dit niet:

‘Surinaamse etenswaren meenemen naar Nederland? Dat hoeft dus helemaal niet’

Narcoticabrigade neemt drugs en geldbedrag in beslag na invallen in Paramaribo-Noord; drie verdachten in verzekering gesteld

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Van massala tot zuurgoed en bakkeljauw: veel Surinaamse producten zijn inmiddels in Nederland te koop. Foto: Roti /YourFoodBestie
Lifestyle

‘Surinaamse etenswaren meenemen naar Nederland? Dat hoeft dus helemaal niet’

Narcotica Brigade neemt 174 gram vermoedelijke drugs in beslag. Illustratiefoto.
Suriname

Narcoticabrigade neemt drugs en geldbedrag in beslag na invallen in Paramaribo-Noord; drie verdachten in verzekering gesteld

anamoestraat paramaribo suriname
Suriname

Overheid en bewoners Tourtonne pakken drugs, prostitutie en geluidsoverlast aan

Districtscommissaris Marlon Budike.
Suriname

Operatie Tourtonne Cleansweep van start na krutu over veiligheid en leefbaarheid

EAS pleit voor sterkere wettelijke en financiële basis.
Suriname

Aanpassing energiewetgeving centraal tijdens overleg DNA en EAS

Verdachte eerder betrokken bij verkeersongeval.
Suriname

58-jarige verdachte meldt zich bij politie met raadsman na dodelijk verkeersongeval

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws