• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Hete discussies in Surinaams parlement over gokwetgeving: Wetten aangenomen ondanks verdeeldheid en kritiek

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 september 2023 01:24 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:20
in Nieuws
casino gokken

GFC NIEUWSREDACTIE- In een tumultueuze zitting van de Nationale Assemblee in Suriname werden dinsdagavond drie wetten met betrekking tot kansspelen aangenomen, maar niet zonder heftige debatten, verdeeldheid onder assembleeleden en aanhoudende kritiek op de regering.

De wetten, die de goksector moeten reguleren, werden met verschillende stemresultaten aangenomen, en de emoties liepen hoog op tijdens het debat.

Ondanks duidelijke verdeeldheid onder de assembleeleden en diepgaande ontevredenheid over de beantwoording van vragen door de regering, werden alle drie wetten goedgekeurd.

De VHP, ABOP en BEP steunden de wetten, terwijl de NDP een gemengd standpunt innam, met enkele leden die vóór stemden, drie tegenstemmen en anderen die zich onthielden. Opvallend was dat Patricia Etnel (NPS) de zaal verliet zonder tegen te stemmen.

Nisha Jhakry (VHP) was bijzonder emotioneel in haar betogen en interrupties, maar besloot uiteindelijk voor de wetten te stemmen, omdat ze gelooft dat regulering van de goksector noodzakelijk is en niets doen erger zou zijn.

Haar partijgenoot Mahinder Jogi, die stelde dat de wetswijziging het kwaad een wettige status geeft, verliet de zaal uit respect voor de president die de wetten had ingediend en om te voorkomen dat Suriname op de zwarte lijst zou komen te staan bij de Caribbean Financial Action Task Force (CFATF).

Asis Gajadien, voorzitter van de commissie van rapporteurs, benadrukte dat regulering van de goksector dringend nodig was om witwassen en de financiering van terrorisme tegen te gaan, in lijn met aanbevelingen van de CFATF.

Ondanks de goedkeuring van de wetten bleef kritiek bestaan, omdat de geldstromen niet voldoende duidelijk werden gemaakt, en zorgen over gokverslaving en gezinsontwrichting groeiden.

Veel assembleeleden benadrukten dat er meer aandacht moest worden besteed aan cruciale vragen die door de regering niet afdoende werden beantwoord.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Waterkant Paramaribo
Lifestyle

Asociaal gedrag van e-bikers zorgt voor irritatie en onveiligheid aan de Waterkant

Simons met Sanatam Dharm
Suriname

Sanatan Dharm vraagt president om steun bij urgente projecten en sociale zorg

vuur vlam aansteker brand
Lifestyle

Man steekt woning in brand na ruzie met vrouw en drinkt verdelgingsmiddel

Simons met kinderen
Nederland

Avond Vierdaagse geen reden voor Hollanders om Suriname te bezoeken

stroom energie
Suriname

EBS werkt aan structurele oplossing stroomstoringen Groningen

brandweer auto
Suriname

Woningbrand in Cricketstraat zorgt voor onrust

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws