• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Het Cultureel Centrum van Coronie met de bijbehorende Community Hub is gerenoveerd

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 september 2023 22:12 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:01
in Nieuws, Suriname
CULTUREEL CENTRUM CORONIE

GFC NIEUWSREDACTIE – Op 9 september werd een belangrijke mijlpaal bereikt in Coronie, Suriname, toen President Chandrikapersad Santokhi de heropening van het Cultureel Centrum en de Community Hub bijwoonde.

Deze langverwachte renovatie was mogelijk gemaakt door het Bureau Microprojecten van het Kabinet van de President, onder leiding van districtscommissaris Maikel Winter.

President Santokhi benadrukte het belang van kwalitatief onderwijs voor de jeugd van Coronie en was verheugd over de restauratie van het gebouw.

John Muntslag, voorzitter van de Stichting Cultureel Centrum Coronie, sprak zijn waardering uit en benadrukte de intentie om de ruimte commercieel te benutten, zodat het zichzelf kan onderhouden.

Met de voltooide renovatie is er nu weer een centrale ontmoetingsplaats voor recreatie en educatieve activiteiten in Coronie.

Het Cultureel Centrum zal fungeren als een plek voor huiswerkbegeleiding voor jongeren en biedt ruimte voor binnenactiviteiten zoals dammen en shoebak.

Daarnaast beschikt het over een zaal en podium, terwijl de Community Hub is uitgerust met internet, computers, printers en een projectieruimte.

Een bijzonder aspect van dit project is het streven naar geautomatiseerd onderwijs in Coronie. Dankzij publiek-private samenwerking met bedrijven als Total Energies, Capricorn Energy, Telesur, de Volks Credietbank (VCB) en de Stichting Haathi Club, is de Community Hub voorzien van moderne apparatuur zoals 21 desktopcomputers, 5 laptops, airconditioning, stoelen, bureaus en audiovisuele hulpmiddelen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Illustratiefoto
Suriname

20-jarige autobestuurder komt om het leven bij ernstig verkeersongeval aan Indira Gandhiweg

Winkelcontroles moeten gezondheid en veiligheid van gemeenschap versterken
Suriname

Winkel tijdelijk gesloten na hygiënecontrole in Para Oost

BBS en ministerie bereiken overeenstemming over voortzetting gesprekken
Suriname

Kort geding leidt tot onmiddellijke beëindiging van de staking BBS

ABS-cijfers tonen verdere prijsstijgingen in 2026.
Suriname

Stijgende kosten van levensonderhoud blijven politiek heet hangijzer

Loon in Suriname niet meer toereikend.
Suriname

Frustratie onder inwoners groeit nu salaris nauwelijks basisbehoeften dekt

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws