• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Herstelplan opnieuw goedgekeurd door regeringsraad

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 mei 2021 07:15
in Nieuws
Herstelplan Suriname

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Herstelplan van de regering is afgelopen vrijdag na aanpassingen wederom goedgekeurd door de Regeringsraad.

De eerste versie was van 8 maart 2021. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) wilde het plan nog voordat het werd aangeboden aan De Nationale Assemblee nog verder bestuderen.

Naast het IMF wilden ook het internationaal financieel advies- en vermogensbeheerbedrijf Lazard en de bondholders dit document inzien.

Dinsdag 11 mei zal het Herstelplan worden overhandigd aan het parlement.

Verhalen die de ronde deden dat het IMF zich niet kon scharen achter het plan, kunnen naar het rijk der fabelen verwezen worden.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Haal uw SRD’s zo snel mogelijk van de bank, ze worden veel minder waard

Dit zei professor Maarten Schalkwijk tijdens de reguliere persconferentie van het Kabinet van de President. Schalkwijk is coördinator van het Herstelplan.

Hij sprak de hoop uit, dat het parlement de komende week reeds na debatten het plan zal goedkeuren zodat dat deel van het plan dat niet is uitgevoerd wordt geïmplementeerd.

Belangrijk binnen het geheel is dat het fonds en de regering op een lijn staan als het gaat om de uitvoering van het Herstelplan.

Bekijk ook:

Familiebezoek uit Suriname botst vaak met het drukke leven in Nederland

Woningbouwproject Koela krijgt vorm, eerste woningen zichtbaar

Wat onder meer gemaakt heeft dat het bereiken van een Staff Level Agreement lang op zich heeft laten wachten, is het hebben van een duidelijk beeld van de schuldpositie van de regering.

Nu is duidelijk dat Suriname 225 leningen heeft met elk hun specifieke karakter qua rente en looptijd. Dit is door Lazard aangeleverd aan het IMF in de eerste week van april.

Er is in principe nog geen overeenkomst met het IMF. Wel is er op technisch niveau een overeenkomst.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Koersverlaging die is beloofd was het volk doelbewust blij maken met een dode mus

De werkelijke overeenkomst wordt verwacht rond eind juni een feit te zijn wanneer de regering van Suriname en wel de president, de minister van Financiën en de governor van de Centrale Bank van Suriname met de board van het IMF hun handtekening plaatsen onder het document.

Er zijn drie belangrijke actiepunten die ondernomen moeten worden door de regering.

Het eerste actiepunt is het indienen van een gewijzigde begroting, gevolgd door een overeenkomst tussen de minister van Financiën en de governor van de Centrale Bank van Suriname over het niet toestaan van monetaire financiering en het hebben van een flexibele wisselkoers voordat het document getekend wordt.

Het betekent volgens Schalkwijk geenszins dat de wisselkoers ‘morgen’ omhooggaat.

Nadat het akkoord is getekend wordt er geld overgemaakt naar de Centrale Bank van Suriname zodat deze voldoende monetaire reserve heeft om de wisselkoers te ondersteunen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Familiebezoek tussen Suriname en Nederland draait vaak niet alleen om geld, maar ook om tijd en verwachtingen. Foto: Schiphol airport
Lifestyle

Familiebezoek uit Suriname botst vaak met het drukke leven in Nederland

Waarnemend president brengt werkbezoek aan bouwlocatie.
Suriname

Woningbouwproject Koela krijgt vorm, eerste woningen zichtbaar

Politie De Nieuwe Grond arresteert man na ernstige bedreiging van buurvrouw.
Suriname

Buurman Ram aangehouden na doods- en verkrachtingsbedreigingen

Onafhankelijke commissie beoordeelt medische noodzaak.
Suriname

Misiekaba: minister bepaalt niet wie voor behandeling wordt uitgezonden

Minister Uraiqit Ramsaran van Defensie
Suriname

Defensieminister: vier keer meer sollicitanten dan verwacht voor Nationaal Leger

Slachtoffer verloor vermoedelijk controle tijdens afdaling.
Suriname

Braziliaanse gouddelver overlijdt na ATV-ongeval in Sipaliwini

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws