• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Heisa op Surinaams kinderfeest: iedereen helpt behalve de schoonvader die wacht op bediening

Patricia Wong door Patricia Wong
18 februari 2025 04:00
in Lifestyle
kinder feest verjaardag taart kaarsjes

Laatst was ik op een verjaardagsfeest, en geloof me, dit ga je niet geloven. Het was zo’n typisch Surinaams gezellig kinderfeest, ballonnen, taart, muziek—alles erop en eraan.

Maar tussen al die vrolijkheid door gebeurde er iets dat de tongen losmaakte. En nu, dagen later, wordt er nog steeds over gepraat in onze vriendinnengroep.

Het feestje was voor de dochter van mijn vriendinnetje. Zij en haar partner hadden hun best gedaan om er iets moois van te maken.

Overal versieringen, heerlijk eten, zelfs een prachtige taart. Haar ouders hielpen mee met sjouwen, tafels klaarzetten, hapjes ronddelen.

Zelfs ik stak de handen uit de mouwen, want ja, zo hoort dat toch? Iedereen die een beetje familiegevoel heeft, helpt mee om zo’n dag soepel te laten verlopen.

Bekijk ook:

Surinaams-Nederlands gezin reist al 20 jaar met goedkope koffer naar Paramaribo

Vrouw met Alzheimer toont opmerkelijke verbetering na gebruik paddo’s, Surinamers willen meer weten

Maar wat echt opviel, was de houding van haar schoonvader. Die man deed gewoon niks. Helemaal niks.

Hij zat erbij, keek ernaar en leek vooral te wachten tot hij zelf bediend werd. Niet één keer bood hij aan om te helpen, geen bordjes aangeven, geen glaasje drinken inschenken. Alsof hij een gast was in plaats van familie.

En ja, na afloop kwam de echte discussie. Onze vriendinnen-appgroep ontplofte zowat.

Iedereen had medelijden met de ouders van mijn vriendin, die zich uit de naad werkten terwijl de schoonvader rustig toekeek. Wat zullen die mensen wel niet gedacht hebben?

Sommigen zeggen: “Ach, misschien is hij zo opgevoed.” Anderen vinden het ronduit respectloos. Eén ding is zeker: zoiets blijft mensen bij.

In de Surinaamse cultuur waarin familie alles is, kan zo’n houding je naam voor jaren schaden. Misschien geen groot drama, maar wel een nare nasmaak. En tja, sommige dingen vergeet je niet zo snel.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Voor een paar tientjes gekocht, 20 jaar later reist deze koffer nog steeds naar Suriname. Foto: illustratief
Lifestyle

Surinaams-Nederlands gezin reist al 20 jaar met goedkope koffer naar Paramaribo

De studie verscheen onlangs in het internationale vakblad Frontiers in Neuroscience en heeft sindsdien wereldwijd de aandacht getrokken van onderzoekers, artsen en familieleden van dementiepatiënten.
Gezondheid

Vrouw met Alzheimer toont opmerkelijke verbetering na gebruik paddo’s, Surinamers willen meer weten

Wat is er aan de hand met de Bitcoin koers?
Lifestyle

Ook Surinamers kunnen op termijn profiteren van ‘lage’ Bitcoin-prijs

Roken zorgt jaarlijks volgens de WHO voor meer dan 7 miljoen overlijdensgevallen
Gezondheid

Opa werd 80 ondanks sigaretten? KIVC legt uit waarom die redenering niet klopt

Verkoop van tabaksproducten moet aan banden gelegd worden. Foto: AI
Gezondheid

Geor Hering wil sigaretten en alcohol uit vrijwel alle winkels verbannen

Illustratiefoto
Lifestyle

Zwangere jonge vrouw uit huis gezet door moeder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws