• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Giftige chemicaliën ontdekt in top make-up merken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 juni 2021 03:00
in Nieuws
makeup brushes 1761648 1280

GFC NIEUWSREDACTIE- Onderzoekers vonden sporen van Poly- en perfluoralkylstoffen (PFAS) in meer dan de helft van de 231 monsters van producten, waaronder lippenstift, mascara en foundation.

PFAS zijn chemische stoffen die door de mens zijn gemaakt. Zij komen van nature niet in het milieu voor en worden veel gebruikt in cosmetica die geproduceerd worden door grote merken in de VS en Canada, blijkt uit een nieuwe studie.

In de studie, gepubliceerd in Environmental Science & Technology, staat dat de auteurs “hoge” niveaus van organische fluor, een indicator van PFAS, in meer dan de helft van de 231 make-up- en persoonlijke verzorgingsmonsters tegenkwam.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Een ‘vrouw’ kopen die alles doet wat je zegt is over 20 jaar de normaalste zaak van de wereld

Dat omvat lippenstift, eyeliner, mascara, foundation, concealer, lippenbalsem, blush, nagellak en meer.

PFAS kunnen een negatief effect hebben op milieu en gezondheid.

De chemicaliën worden gelinkt aan kanker, geboorteafwijkingen, leverziekte, schildklieraandoeningen, verminderde immuniteit, hormoonverstoring en een reeks andere ernstige gezondheidsproblemen, schrijft The Guardian.

BEKIJK MEER GFC LIFESTYLE NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

robert van trikt 419817 PfXvrLGP
Suriname

Dahoe hekelt ‘politiek gemotiveerde’ vervolging Van Trikt

arts dame
Gezondheid

Artsen hekelen heropening spoedpost: beleid zonder visie kost Suriname miljoenen

ricardo panka
Suriname

Surinaamse ambassadeur veroordeelt deepfake-beelden rond geloofsbrieven

amar ramadhin 1
Gezondheid

Oud-minister Ramadhin spreekt van misleidende informatie door Misiekaba

Slavernij afschaffing
Suriname

NiNsee houdt expertmeeting over 50 jaar onafhankelijkheid en doorwerking slavernij

man telefoon smartphone bed
Lifestyle

Sociale media en waarom kritiek in Suriname snel verkeerd wordt opgevat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws