• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Gescheiden Surinaamse vrouwen praten te snel over hun kinderen met nieuwe partner

Patricia Wong door Patricia Wong
20 november 2024 21:00
in Column, Lifestyle
moeder vrouw jongen kind

Het is begrijpelijk dat je als ouder ontzettend trots bent op je kind of kinderen. Ze zijn een groot deel van je leven, en je wilt ze waarschijnlijk zo snel mogelijk introduceren in je nieuwe relatie.

Toch wil ik een dringend advies geven aan iedereen die date terwijl ze kinderen hebben: praat in het eerste jaar van de relatie zo min mogelijk over je kinderen.

Ik zie namelijk dat veel van mijn vriendinnen in Suriname deze fout maken. Bijna elk gesprek met de nieuwe man in hun leven draait om hun kids uit hun vorige relatie.

Ze vertellen over school, sportwedstrijden, problemen met de opvoeding en grappige uitspraken van hun kroost. En hoewel dat onschuldig lijkt, geloof ik dat dit een beginnende relatie enorm kan schaden.

Waarom? Omdat het gesprek hierdoor snel een eenrichtingsverkeer wordt. De ander voelt zich mogelijk buitengesloten of zelfs overbodig.

Het lijkt alsof er geen ruimte is voor iets nieuws of voor het ontdekken van elkaars persoonlijkheid.

Het voortdurend praten over en betrekken van je kinderen in een prille relatie is een recept voor mislukking. Het maakt dat je nieuwe partner zich buitengesloten of zelfs overbelast voelt, terwijl de relatie nog in de opbouwfase zit.

Je date zoekt naar verbinding met jou, niet meteen met je gezin. Dit kan leiden tot grote frustratie en afstand, waardoor de relatie strandt voordat die echt een kans heeft gekregen.

Bovendien kan te veel praten over je kinderen een druk opleggen: je nieuwe vlam voelt zich misschien al vroeg verantwoordelijk voor jouw gezin, terwijl hij of zij nog niet eens heeft besloten of deze relatie serieus is.

Door in het begin meer te focussen op elkaar en minder op de kinderen, geef je de relatie de kans om op natuurlijke wijze te groeien.

Je creëert een fundament waarin beide personen zich gewaardeerd en gezien voelen. Je kinderen zullen vanzelf een mooie plek in het geheel krijgen – maar daar is tijd voor nodig. Een relatie is tenslotte niet alleen voor hen, maar ook voor jou.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

atm republic bank geldautomaat pin
Lifestyle

Bankklanten vinden opnamelimiet van SRD 10.000 te laag en willen verhoging

smerige restaurants
Column

Wat er in sommige Surinaamse restaurants gebeurt wil je niet weten

ogen
Column

Zussen die op de vuist gingen om gehuwde man weten niet hoe het hoort

zoureena rijger
Column

Witte Surinamers krijgen in Nederland steeds vragen over hun afkomst

paramaribo suriname gebouw
Column

Vakantie in Suriname brengt voor Nederlanders ook ergernis met zich mee

Jehovas getuigen
Lifestyle

Vader wil breken met Jehova’s Getuigen maar zegt bedreigingen te ontvangen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws