• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geruchten over afwezigheid ABOP-parlementariërs bij jaarrede Simons

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 september 2025 07:00
in Suriname
ABOP congres

De eerste jaarrede van president Jennifer Simons, die vandaag in De Nationale Assemblée (DNA) wordt uitgesproken, staat in de schijnwerpers van politieke spanningen.

Volgens geruchten zouden enkele ABOP-parlementariërs afwezig zijn tijdens deze belangrijke bijeenkomst, wat vragen oproept over de stabiliteit van de coalitie Simons-Rusland.

Binnen de coalitie heerst ontevredenheid en politieke analisten signaleren een toenemende kans dat sommige partners mogelijk ook morgen niet aanwezig zullen zijn.

De jaarrede, traditioneel hét moment waarop de koers van de regering voor het komende jaar wordt uiteengezet, krijgt hierdoor een beladen karakter.

Coalitiepartner Ronnie Brunswijk uitte maandag in de media zijn kritiek en stelde dat hij “geen deel uitmaakt van de coalitie” en niet zal participeren in besluitvorming. “Ik zit in DNA en weet niets van de regering,” aldus Brunswijk.

Op de vraag of de ABOP-fractie geen deel uitmaakt van de coalitie, antwoordde hij: “Dat is een andere zaak. De ministers van ABOP zitten daar en zijn in dienst van het volk en de president, en niet van de ABOP.”

Deze uitspraken plaatsen vraagtekens bij de toekomst van de coalitie en vergroten de spanningen binnen het kabinet. Het is afwachten of de onenigheid de samenwerking tussen de coalitiepartners structureel zal beïnvloeden en of dit effect zal hebben op het regeringsbeleid voor het komende jaar.

ShareTweetSend

Meer berichten

vroeggeboorte icu ziekenhuis baby
Suriname

Aantal geboorten in Suriname blijft dalen, kindersterfte blijft zorgpunt

Puinhoop politiek
Suriname

Waarnemer N. Mohari: De chaos in het overheidsapparaat is door partijen zelf gecreëerd

twee personen met een visuele beperking doe mee aan wedstrijd
Sport

Eerste Surinaamse Running Blind-atleten nemen deel aan kampioenschap in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws