• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geor Hering woedend op vader die auto meegeeft aan kind zonder rijbewijs

Vader geeft 16-jarige zoon zonder rijbewijs autosleutels en krijgt Hering tegenover zich

Ida Thornhill door Ida Thornhill
17 september 2026 20:00
in Suriname
verkeer auto file kwattaweg paramaribo suriname

De Kwattaweg in Paramaribo.

Entrepreneur en filantroop Geor Hering zegt zich mateloos te storen aan ouders en verzorgers die hun auto bewust meegeven aan kinderen die niet over een rijbewijs beschikken.

Volgens Hering gaat het om een vorm van zeer onverantwoord en asociaal gedrag waarmee niet alleen het kind, maar ook andere weggebruikers onnodig aan grote risico’s worden blootgesteld.

Hering vertelt aan GFC Nieuws dat hij daar deze week zelf mee werd geconfronteerd tijdens een bezoek aan een goede kennis.

Daar was ook een vader aanwezig die Hering verder niet kent. Op een gegeven moment gaf de man volgens Hering zonder enige zichtbare terughoudendheid de autosleutels aan zijn 16-jarige zoon die geen rijbewijs bezit.

De tiener zou vervolgens samen met enkele vrienden vanuit Zorg en Hoop een boodschap voor zijn vader moeten gaan doen in de omgeving van Kwatta in Paramaribo.

Toen Hering begreep dat de jongen zelf achter het stuur zou stappen, sprak hij de vader daarop fel aan. GFC Nieuws verneemt dat er vervolgens een felle woordenwisseling ontstond.

‘Ook ik ben op de openbare weg’

Hering zegt dat hij de vader in niet mis te verstane woorden duidelijk maakte dat hij het erg onverantwoord vond om een minderjarige zonder rijbewijs met een auto de openbare weg op te laten gaan.

Volgens een getuige reageerde de vader erg geïrriteerd en stelde hij dat de kwestie Hering niets aanging en dat hij zich er niet mee moest bemoeien.

Mis dit niet:

Bestuurder aangehouden na vondst gesmokkelde sigaretten bij Stolkertsijver

Minister Brunings spreekt jongeren uit Nieuw Aurora over toekomst binnenland

Daarop trok Hering fel van leer. ‘Dit kan toch niet? Ben je gek geworden of zo? Wat je doet kan niet. Het is wel mijn probleem, idioot, want ook ik en anderen zijn op de openbare weg’, zou Hering hebben gezegd.

Ondanks zijn ernstige bezwaar vertrokken de jongeren uiteindelijk toch met de auto. De kwestie liep vervolgens uit op een heftige woordenwisseling.

De Surinaamse verkeerswetgeving stelt regels aan het besturen van motorrijtuigen en het Openbaar Ministerie geeft aan dat de verkeersregels mede bedoeld zijn om de veiligheid van alle weggebruikers te beschermen.

KIVC steunt kritiek Hering

Het KIVC zegt in een reactie aan GFC Nieuws dat Hering in deze kwestie gelijk heeft. Volgens het instituut is het zeer onverantwoord om iemand zonder rijbewijs, nota bene een jongeling, bewust een auto mee te geven en daarmee de openbare weg op te sturen.

Het KIVC wijst erop dat ouders juist een voorbeeldfunctie hebben wanneer het gaat om verkeersveiligheid.

Het bewust toestaan dat een jongere zonder rijbewijs een auto bestuurt, kan volgens het kenniscentrum ernstige gevolgen hebben wanneer er een ongeval ontstaat.

Het KIVC en Hering hebben zich eerder al kritisch uitgelaten over verkeersveiligheid en het gebrek aan handhaving in Suriname.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Fraude onderzoekt vermoedelijke smokkel van sigaretten na politiecontrole.
Suriname

Bestuurder aangehouden na vondst gesmokkelde sigaretten bij Stolkertsijver

Minister benadrukt rol van jongeren bij ontwikkeling van het binnenland
Suriname

Minister Brunings spreekt jongeren uit Nieuw Aurora over toekomst binnenland

Tientallen ontvangers wonen al in Suriname
Lifestyle

Voor 80 procent arbeidsongeschikt en naar Suriname: WIA kan blijven doorlopen

Illustratiefoto.
Suriname

Verdachten aangehouden na gewapende beroving bij appartementencomplex

Bewoners Tourtonne en Maretraite extra alert na meldingen van gewapende rovers
Suriname

Gewapende rovers actief in noord Paramaribo, bewoners voorbereid op nieuwe overvallen

Besluit over 15% loonsverhoging politieke ambtsdragers nog niet definitief
Suriname

Regering houdt 15 procent loonsverhoging voor kabinet en DNA voorlopig aan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws