• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geor Hering stoort zich aan raciale uitspraken in multicultureel Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 augustus 2025 23:00
in Lifestyle
discriminatie racisme

De entrepreneur Geor Hering maakt zich ernstig zorgen over het hardnekkige gedrag van sommige mensen binnen de Surinaamse samenleving.

In een gesprek met GFC Nieuws Lifestyle laat hij weten dat het hem stoort dat er anno 2025 nog altijd individuen zijn die het aandurven om openlijk neer te kijken op andere bevolkingsgroepen.

“Zelfs op sociale media slingeren sommigen zonder schaamte allerlei bevooroordeelde uitspraken de wereld in. Dat is niet alleen erg dom, het getuigt ook van een ernstige mate van achterstand in denken,” zegt hij.

Opvallend is dat Hering, zelf een witte man die geregeld in Suriname verblijft, zich juist sterk maakt voor meer onderling respect in een multiculturele samenleving.

Volgens hem hoort dit gedrag hard aangepakt te worden. “We leven in een land dat rijk is aan culturele diversiteit.

Het is onbegrijpelijk dat er mensen zijn die nog steeds denken in termen van beter of slechter op basis van afkomst. Wie zo redeneert, laat eigenlijk zien dat hij of zij mentaal nog niet gegroeid is.”

Hij noemt het generaliseren van bevolkingsgroepen een primitieve manier van denken.

“Geen enkele groep is uniform. Er zijn goede en minder goede mensen overal, ongeacht etniciteit. Je karakter wordt bepaald door je daden, niet door je etnische achtergrond.”

Hering roept de Surinaamse gemeenschap op om zich bewuster te worden van de impact van woorden. “Men moet ophouden met elkaar te verdelen. Suriname kan alleen vooruit als men iedereen als gelijkwaardig beschouwt en elkaar met respect behandelt.

Wie denkt dat zijn groep beter is dan een ander, moet zich afvragen wat hij daarmee zegt over zichzelf.”

Voor Hering is het simpel: ware ontwikkeling begint met een ruimdenkende geest.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

avd wandelmars
Lifestyle

Ondernemer wil Avond Vierdaagse verplaatsen naar Brokopondo

geld euro
Lifestyle

Nederlandse toeriste betaalt honderden euro’s voor nepbehandeling in Suriname

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Fluiten in de avond blijft gevoelig onderwerp in Suriname

klm 787 2
Lifestyle

De rijkste piloten ter wereld vliegen naar Suriname

Bouwvakkers bouw arbeiders
Lifestyle

Werkgelegenheid in bouwsector houdt aan ondanks nieuwe arbeidskrachten

perceel grond
Lifestyle

Dure auto kopen of sparen voor eigen huis blijft punt van debat in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws