• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gemeenschap Powakka eist nieuwe verkiezing kapitein na twijfel over juistheid verkiezingen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 maart 2024 02:02
in Suriname
actie inheemsen

De gemeenschap van Powakka in Para blijft in beroering nadat kapitein Patricia Sabajo zondag een informatieve bijeenkomst hield, waarbij Lucienne Sabajo van een initiatiefgroep informatie gaf over het onderzoek naar de juistheid van zaken rond de aanwijzing van een nieuwe kapitein van het dorp.

De bijeenkomst werd bijgewoond door 100 geregistreerde dorpsbewoners.

De initiatiefgroep, bestaande uit verschillende functionele groeperingen in Powakka, is opgericht om tot een oplossing te komen en eist een nieuwe verkiezing vanwege twijfels over de juistheid van de verkiezingen.

Er wordt vermoed dat niet alle stembiljetten zijn geteld. Ondanks gesprekken met Sergio Sabajo, die aangaf dat het een gepasseerd station was, blijft de gemeenschap vastbesloten.

Vorige week zijn er acties gehouden door een andere groep die achter de verkiezing van Sabajo staat. Deze groep en de Vereniging van Dorpshoofden in Suriname (VIDS) steunen de aanwijzing van Sabajo als kapitein.

Het recente gesprek tussen de initiatiefgroep en districtscommissaris Marlene Joden heeft nieuwe informatie aan het licht gebracht.

Het districtscommissariaat draagt geen kennis van een aanwijzing en kan daarom geen proces-verbaal opmaken of meewerken aan een beschikking ten name van Sergio Sabajo en zijn groep. Sergio Sabajo zou als winnaar van de verkiezingen uit de bus zijn gekomen, maar de situatie blijft onduidelijk.

De gemeenschap van Powakka vraagt de regering dringend om aandacht voor hun situatie en roept op tot een eerlijke en transparante herverkiezing van de kapitein om verdere onrust te voorkomen.

Mis dit niet:

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

Malaria neemt toe onder reizigers naar Suriname: gemiddeld tien besmettingen per maand

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm vliegtuig
Lifestyle

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

Rakesh Gajadhar Sukul
Suriname

Malaria neemt toe onder reizigers naar Suriname: gemiddeld tien besmettingen per maand

UWV onderzoekt ongeveer 52.000 WIA-uitkeringen op mogelijke berekeningsfouten. Ook mensen die inmiddels in Suriname wonen, kunnen onder de herstelregeling vallen.
Lifestyle

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

Nieuwe BAVP'ers geïnformeerd over taken en bevoegdheden.
Suriname

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

SPWE is gestart met de opleiding Small Business Coach. Zes deelnemers worden opgeleid om kleine ondernemers in Suriname te begeleiden bij het opzetten en ontwikkelen van hun bedrijf.
Suriname

SPWE leidt zes nieuwe coaches op om kleine ondernemers in Suriname te helpen

Suriname krijgt elf inzamelcentra voor plasticrecycling.
Suriname

Eerste inzamelcentrum voor plastic- en aluminiumafval geopend bij IMEAO 1

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws