• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geen pokkenuitbraak in Cellenhuis Nieuwe Haven Suriname, wel enkele besmette gevallen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 september 2023 15:29 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:18
in Nieuws, Suriname
apenpokken virus 2

GFC NIEUWSREDACTIE – Politiewoordvoerder in Suriname, Milton Kensmil, heeft verklaard dat er geen sprake is van een pokkenuitbraak in het cellenhuis Nieuwe Haven.

Hij gaf toe dat er enkele arrestanten waren besmet, maar benadrukte dat de situatie nu onder controle is en dat het dagelijks leven in het cellenhuis ongestoord doorgaat.

Pokken is een zeer besmettelijke ziekte, maar de leiding van het cellenhuis heeft snel maatregelen getroffen om verdere verspreiding te voorkomen. Buitenstaanders lopen geen gevaar.

Volgens Kensmil zijn er in de afgelopen weken enkele gevallen van pokken vastgesteld bij arrestanten in het cellenhuis Nieuwe Haven. Deze ontdekking leidde tot bezorgdheid bij zowel het gevangenispersoneel als de gemeenschap buiten het cellenhuis. Het virus dat pokken veroorzaakt, kan zich snel verspreiden, en daarom waren onmiddellijke stappen noodzakelijk.

De leiding van het cellenhuis heeft onmiddellijk ingegrepen door de geïnfecteerde arrestanten te isoleren en medische zorg te verlenen.

Er zijn quarantainemaatregelen genomen om verdere verspreiding van de ziekte te voorkomen. Het cellenhuis heeft ook de hygiënische maatregelen geïntensiveerd en ervoor gezorgd dat al het personeel en andere arrestanten worden gescreend op symptomen van pokken.

Kensmil benadrukte dat de situatie in het cellenhuis nu onder controle is en dat er gedurende ten minste een week geen nieuwe gevallen van pokken zijn gemeld.

Hij verklaarde ook dat er geen reden is tot bezorgdheid voor mensen buiten het cellenhuis, aangezien de genomen maatregelen effectief zijn gebleken in het voorkomen van verdere verspreiding van de ziekte.

Mis dit niet:

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

Wat betekent het dreigende stroomtekort in Suriname voor huishoudens?

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Minister Melvin Bouva presenteerde samen met stuurcommissievoorzitter Juan Pawiroredjo de Suriname Diplomatic Week, die van 18 tot en met 24 november plaatsvindt. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

stroom energie ebs
Lifestyle

Wat betekent het dreigende stroomtekort in Suriname voor huishoudens?

Bedrijfsleven wil meer rechtszekerheid in nieuwe douanewetgeving.
Suriname

VSB vraagt aandacht voor resterende knelpunten in ontwerp-Algemene Douanewet

Initiatiefnemer Governance, Suriname Prekash Ramsingh.
Nederland

Surinaamse en Nederlandse organisaties bundelen krachten voor opleiding van toezichthouders

Viering 1 juli in het Nelson Mandela Park, Nederland. Archieffoto Stg. Grani.
Suriname

Stichting Grani wil onafhankelijk fonds voor Surinaamse herstelmiddelen

bronto somohardjo
Suriname

Somohardjo: “Desnoods peddelen we met onze slippers, maar grondproblemen gaan we oplossen”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws