• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geen plannen voor ontslag van transgenders bij Surinaamse leger of politie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 mei 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
lgbt homo

'Wonen in Nederland maakt Surinamers mogelijk toleranter als het gaat om acceptatie van homokoppels.'

Er doen op sociale media geruchten de ronde over mogelijke ontslagen van transgenders binnen het leger en de politie in Suriname.

De bewering luidt dat er plannen zouden bestaan om personen die zich als transgender identificeren uit hun functie te zetten, vergelijkbaar met maatregelen die naar verluidt in de Verenigde Staten op tafel liggen.

Maar in Suriname blijkt daar geen enkele onderbouwing voor te zijn.

Vandaag ontving onze redactie een bezorgd bericht van een vaste lezer die zich afvroeg of er waarheid schuilt in het verhaal dat transgenders binnenkort hun baan zouden verliezen bij het Korps Politie Suriname en het Nationaal Leger.

GFC Nieuws is in contact getreden met meerdere bronnen binnen de leiding van het land en het antwoord is unaniem: dit onderwerp speelt in Suriname totaal niet.

Volgens hen is er op dit moment geen enkele aanwijzing dat er actief transgenders werkzaam zijn binnen deze instellingen.

Daarnaast is er geen sprake van beleidsplannen die gericht zijn op het beëindigen van arbeidsovereenkomsten op basis van genderidentiteit.

Bronnen stellen duidelijk dat niemand binnen de politieke top zich bezighoudt met een dergelijk dossier.

Bekijk ook:

Waarom Guyana meer olie vindt dan Suriname: onderzoekers geven verklaring

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

Het idee dat er een campagne gaande zou zijn tegen transgenders in de Surinaamse veiligheidsstructuren noemen zij dan ook een verhaal zonder feitelijke basis.

Deze kwestie kan dan ook als een zogenaamde non-issue worden bestempeld. Vooralsnog is er geen reden tot ongerustheid over discriminatie of dreigend ontslag op grond van genderidentiteit binnen deze instituten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuw onderzoek verklaart verschillen tussen olievondsten in Guyana en Suriname.
Suriname

Waarom Guyana meer olie vindt dan Suriname: onderzoekers geven verklaring

vliegtuig klm
Lifestyle

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

Bescherming van natuur en gemeenschappen moet volgens prioriteit krijgen.
Suriname

PRO uit zorgen over massale vissterfte in Boven-Saramaccarivier en pleit voor sterker milieutoezicht

Leidinggevenden ministeries getraind in aanpak van cyberdreigingen
Suriname

e-Government versterkt bewustwording over cyberveiligheid binnen de overheid

Opnieuw dodelijk verkeersdrama in Para binnen 24 uur
Suriname

Opnieuw dodelijk verkeersongeval op Indira Gandhiweg: bromfietser komt om het leven

De VSB benadrukt dat goed bestuur niet uitsluitend een verantwoordelijkheid is van de overheid.
Suriname

VSB pleit voor sterkere instituties en verantwoord financieel beleid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws