• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geen openbare acties morgen, strategische besprekingen gepland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 november 2023 23:05
in Suriname
Staking protest

In een recente ontwikkeling hebben de vakbonden in Suriname besloten om morgen geen openbare acties te ondernemen.

In plaats daarvan roepen ze hun leden op om thuis te blijven en deel te nemen aan ‘sit down’-bijeenkomsten. Deze stap markeert een strategische verschuiving in hun aanpak na een reeks intensieve straatprotesten.

De leden van de verschillende bonden zullen individuele vergaderingen houden om de volgende stappen te bespreken.

Deze beslissing betekent dat openbare diensten zoals scholen ook morgen gesloten zullen blijven. De vakbonden benadrukken dat deze vergaderingen dagelijks zullen plaatsvinden totdat de president terugkeert naar het land.

Een belangrijke bijeenkomst is gepland voor donderdag om 9 uur ‘s ochtends op het Kwakoeplein in Paramaribo. Tijdens deze samenkomst zullen de bonden verdere instructies geven aan een grotere groep deelnemers over de acties die ondernomen moeten worden.

De vakbonden hebben ook aangekondigd dat ze van plan zijn om op vrijdag of maandag een volledige lamlegging van het land te organiseren.

Deze actie zou zich richten op strategische locaties zoals de haven en de brug, met als doel een totale afsluiting van de wegen te bewerkstelligen. Deze tactiek lijkt erop gericht om maximale druk uit te oefenen op de regering om gehoor te geven aan de eisen van de bonden.

De vakbonden roepen hun leden en de bredere gemeenschap op om solidair te zijn en de instructies van de vakbondsleiders te volgen. De situatie blijft gespannen en de komende dagen zullen cruciaal zijn voor de verdere ontwikkelingen in deze kwestie.

Mis dit niet:

Nieuw Burgerlijk Wetboek moet zich bewijzen in de rechtspraktijk

Nieuw plantagemuseum in Para geopend om slavernijverleden en lokale geschiedenis te bewaren

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Wetgeving is pas succesvol als zij in de praktijk werkt.
Suriname

Nieuw Burgerlijk Wetboek moet zich bewijzen in de rechtspraktijk

Het museum bewaart verhalen over voorouders en plantages en moet ook het culturele toerisme in het district stimuleren.
Suriname

Nieuw plantagemuseum in Para geopend om slavernijverleden en lokale geschiedenis te bewaren

ProBios drone: Mennonietenkamp te Tibiti.
Suriname

Milieuactivisten slaan alarm over ontbossing aan de Albergaweg te Tibiti

DC Rajiv Ramsahai verwacht dat nieuwe havenprojecten en investeringen in toerisme de economie van Commewijne verder zullen stimuleren. Foto: CDS
Suriname

Twee nieuwe havens moeten honderden banen opleveren in Commewijne

Kortgedingvonnis bepaalt overdracht bestuurstaken bij TAS
Suriname

TAS: rechter bevestigt einde benoemingstermijn directeur, dienstverlening wordt hervat

Geld en visum als belangrijkste reden waarom Surinaamse familie Nederland minder vaak bezoeken. Foto: Schiphol Airport
Lifestyle

Met bijna verlopen Nederlands paspoort naar Suriname vliegen kan al op Schiphol misgaan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws