• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geen militaire deportatievluchten met illegalen uit VS naar Suriname verwacht

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 januari 2025 18:00
in Suriname
Vliegtuig militair

Suriname-analist R. Pinas verwacht niet dat militaire deportatievluchten vanuit de Verenigde Staten naar Suriname zullen plaatsvinden, zoals momenteel wordt uitgevoerd voor Colombianen, Brazilianen en Mexicanen.

Vandaag werd bekend dat twee Amerikaanse militaire vluchten die al onderweg waren naar Colombia, door de Colombiaanse president zijn geweigerd. Dit heeft geleid tot spanningen tussen de twee landen.

Volgens Colombiaanse media heeft de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op deze weigering de Amerikaanse ambassade in Bogotá verboden om nieuwe visumaanvragen te verwerken.

Colombianen hebben een visum nodig om naar de VS te reizen en deze maatregel kan grote gevolgen hebben voor hun mobiliteit.

De waarnemer wijst erop dat het aantal illegale Surinamers in de VS waarschijnlijk veel lager ligt in vergelijking met Colombianen, Brazilianen en Venezolanen.

Hij vermoedt dat als er Surinamers illegaal worden uitgezet, dit eerder via reguliere lijnvluchten zal gebeuren dan via militaire toestellen.

Intussen hebben ook Mexico en Brazilië de toegang geweigerd voor militaire deportatievluchten met illegalen uit de VS.

Als reactie hierop heeft Trump aangekondigd verdere sancties tegen deze landen te overwegen. De situatie blijft zich ontwikkelen maar voor Suriname lijkt een dergelijke escalatie vooralsnog onwaarschijnlijk.

Mis dit niet:

Politie int ruim SRD 369.000 tijdens verkeersveiligheidscontroles tijdens Verkeersveiligheidsmaand

NDP waarschuwt derden voor ongeoorloofd gebruik van partijlogo

UPDATE: De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft aangeboden zijn presidentiële vliegtuig te gebruiken om de illegale migranten uit de VS terug te halen.

Dit besluit volgde op stevige waarschuwingen van president Donald Trump, die sancties oplegde omdat Petro eerder weigerde deportatievluchten te accepteren.

Petro, een voormalig lid van de guerrillabeweging M-19, ging snel akkoord na Trumps dreiging met handelsmaatregelen. Trump verklaarde op Fox News dat Petro zijn standpunt compleet had veranderd.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

1.092 voertuigen gecontroleerd tijdens Verkeersveiligheidsmaand
Suriname

Politie int ruim SRD 369.000 tijdens verkeersveiligheidscontroles tijdens Verkeersveiligheidsmaand

NDP kondigt rechtsmaatregelen aan tegen ongeoorloofd logo-gebruik
Suriname

NDP waarschuwt derden voor ongeoorloofd gebruik van partijlogo

Intern ontwikkeld BIS Online maakt dossiers binnen BIBIS digitaal traceerbaar
Suriname

Buitenlandse Zaken neemt BIS Online officieel in gebruik als eerste digitale ministerie van Suriname

kps politie munder
Suriname

15-jarig meisje overlijdt plotseling tijdens intiem moment met vriend

Academisch Ziekenhuis Paramaribo
Gezondheid

Rijke Surinamers willen niet langer als ‘nobody’ uren wachten bij AZP

Naar Nederland in oktober? Voor Surinamers kan de overgang groot zijn. Foto: Amsterdam
Lifestyle

Waarom Surinamers oktober mogelijk beter kunnen vermijden voor een vakantie in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws