• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geen daling in frisdrankverkoop in Paramaribo ondanks hogere prijzen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 November 2023 20:00
in Lifestyle
Frisdrank

In Paramaribo hebben twee winkeliers opgemerkt dat ondanks de aanzienlijk gestegen prijzen voor met suiker gezoete frisdranken, er ten opzichte van vorig jaar geen daling is in de verkoop ervan. Zelfs met de hogere kosten blijven Surinamers frisdrank consumeren zonder merkbare bezuinigingen.

Een andere winkeleigenaar in het noorden van de stad vertelt aan GFC Nieuws dat hij zelfs een toename in de verkoop van gezoete frisdranken heeft waargenomen.

Daarnaast blijft ook de consumptie van blikjes bier stabiel in vergelijking met voorgaande jaren. De ondernemers benadrukken dat frisdranken in Suriname zeer populair blijven, ondanks gezondheidswaarschuwingen en prijsstijgingen.

Deze trend roept zorgen op over de gezondheid van de bevolking. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft herhaaldelijk gewaarschuwd voor de gevaren van overmatige consumptie van met suiker gezoete dranken.

Volgens de WHO draagt deze gewoonte bij aan de toename van welvaartsziekten zoals diabetes, obesitas, en hart- en vaatziekten.

Deze ziekten vormen een groeiend probleem wereldwijd, en in het bijzonder in landen waar ongezonde voedingspatronen steeds gebruikelijker worden.

De situatie in Suriname reflecteert een groter globaal probleem waarbij de toegankelijkheid en populariteit van suikerrijke dranken de inspanningen voor het bevorderen van een gezondere levensstijl ondermijnen.

De WHO pleit voor meer bewustzijn en mogelijke maatregelen zoals belasting op suikerrijke dranken, om de consumptie ervan te ontmoedigen en zo de volksgezondheid te beschermen.

ShareTweetSend

Meer berichten

Zebrapad
Lifestyle

Menigeen loopt onbewust aan de verkeerde kant van de weg

msg adjinomoto eten
Lifestyle

Hoe een witte smaakversterker een vaste plek kreeg in Surinaamse potten en pannen

euro geld
Lifestyle

Bejaarde vrouw in Paramaribo verbrast geld uit Nederland aan gokken en jaagt familie tot wanhoop

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws