• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geen aardappelschaarste meer

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
18 september 2021 11:00
in Nieuws
aardappel

Illustratiefoto

GFC NIEUWSREDACTIE- Vanwege een mislukte en kleinere aardappeloogst in Nederland, zijn er eind augustus- begin september minder aardappelen geïmporteerd door Surinaamse ondernemers.

Verscheidene importeurs hebben van de week 7.200 balen aardappelen geïmporteerd, terwijl dit vorig week nog 5.350 balen bedroeg. Met de verhoogde import is de aardappelschaarste afgewend.

De prijs van deze aardvrucht zal als gevolg van de mislukte oogst, maar ook vanwege de FOB-prijs per baal stijgen.

In augustus bedroeg de FOB-prijs per baal € 7,55, terwijl die van de maand € 10,75 bedraagt, wat een stijging betekent van 42,38 procent.

Arun Hindorie, woordvoerder van het Platform Levensmiddelenimporteurs Suriname (Plis) gaf aan, dat de oude oogst van aardappelen en uien nu voorbij is en de nieuwe oogst begint. Deze overgang brengt altijd wat stroefheid met zich mee qua toelevering.

Daarnaast hebben de boten vanuit Nederland allemaal een beperkte capaciteit, waardoor ze niet elke gewenste lading kunnen verschepen.

Tot slot informeert hij dat Combe Markt heeft aangegeven dat per maandag de prijs van aardappel van SRD 20 zal dalen naar SRD 17 en dat het verder stapsgewijs lager zal worden.

Het Surinaamse ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie blijft de prijzen van de basis-en strategische goederen monitoren en zal de consument op de hoogte blijven houden.

Mis dit niet:

Korpschef Pinas en Surinaamse Politiebond bespreken belangen politiemedewerkers

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Korpschef Pinas en Politiebond voeren constructief overleg
Suriname

Korpschef Pinas en Surinaamse Politiebond bespreken belangen politiemedewerkers

Erfenissen van oudere Surinaamse Nederlanders kunnen grote bedragen naar familie in Suriname brengen.
Lifestyle

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

Aangepaste immigratieregeling van kracht.
Suriname

Tijdelijke regeling voor reizigers tussen Suriname en Guyana na uitvallen Canawaima

EBS kan vooraf niet aangeven welke wijken worden uitgeschakeld.
Suriname

EBS kondigt minimaal drie uur loadshedding aan door sterk stijgend energieverbruik

KPS controleert ruim 1.300 voertuigen in vijf ressorten
Suriname

KPS controleert 1.358 voertuigen tijdens intensieve verkeerscontroles

PA’s vertrekken naar Sint Maarten voor ondersteuning detentie- en gevangeniswezen.
Suriname

Suriname stuurt tweede groep Penitentiaire Ambtenaren naar Sint Maarten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws