• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Gedetineerden vervaardigen poncho’s en hoofddoeken voor Srefidensi Gymnastrade

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 november 2025 13:30
in Suriname
gymnastrade leerlingen

De voorbereidingen voor de Srefidensi Gymnastrade op 16 november zijn in volle gang.

Een bijzonder aspect van dit evenement is dat de poncho’s en hoofddoeken voor de deelnemende leerlingen, worden vervaardigd door gedetineerden uit verschillende strafinrichtingen landelijk.

Volgens Bob Mangal, lid van de Nationale Commissie 50 Jaar Srefidensi en als trekker belast met de uitvoering van de Gymnastrade, het defilé, de parade, de taptoe en het volksconcert, verloopt het project volgens planning.

De productie is verdeeld over de verschillende inrichtingen: de gedetineerden van de Duisburglaan maken de witte poncho’s, Huis van bewaring Santo boma vervaardigt de groene, Hazard in Nickerie zorgt voor de rode, terwijl het Nationaal Leger verantwoordelijk is voor de gele poncho’s. Ook de bijbehorende hoofddoeken worden door de gedetineerden gemaakt.

Het werk wordt naar verwachting volgende week afgerond. Voor hun inzet ontvangen de gedetineerden een vergoeding van SRD 100 per poncho.

Met dit initiatief leveren zij niet alleen een bijdrage aan de viering van 50 jaar Srefidensi, maar krijgen zij ook de gelegenheid om op positieve wijze deel te nemen aan een nationaal project dat verbondenheid en samenwerking symboliseert.

ShareTweetSend

Meer berichten

schoolmeubilair voor leerlingen brokopondo
Suriname

Rosebel Gold Mines ondersteunt drie basisscholen met nieuwe schoolmeubels voor een beter leerklimaat

ebu jones sharda ganga
Suriname

Juridische en maatschappelijke organisaties maken zich sterk voor LGBTQI-rechten in Burgerlijk Wetboek

belasting douane wijnerman financien
Suriname

Patricia Herfst-Macintosh en Ramon Frederik vormen nieuwe Douanetop

geld valuta euro
Suriname

VHP-topman zet vraagtekens bij handelwijze Centrale Bank in valutaverkeer

suriname student association
Nederland

SSA start omvangrijk onderzoek naar problemen Surinaamse studenten in Nederland

budike china
Suriname

Paramaribo-Noord en Hangzhou versterken stedenband tijdens officieel bezoek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws