• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Gedeeltelijke vrijstelling van rechten bij invoer zonne-energiesystemen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 August 2022 01:00
in Nieuws
Next Generation Solar Panels Illustration

GFC NIEUWSREDACTIE- Om zonne-energiesystemen in Suriname toegankelijker te maken voor de samenleving, heeft de regering besloten gedeeltelijk vrijstelling te verlenen van de diverse belastingen die geheven worden bij de invoer van producten.

De vrijstelling is 90% van de rechten bij invoer.

Om alternatieve energieopwekking en groene energie in Suriname te stimuleren, creëert de regering de mogelijkheid om minder kosten te betalen bij de invoer van zonne-energiesystemen.

Door de goedkopere import, worden deze systemen aantrekkelijker voor lokale, particuliere gebruikers.

De gedeeltelijke vrijstelling geldt voor zonne-energiesystemen en onderdelen en toebehoren, met uitzondering van batterijen voor deze systemen.

De maatregel geldt voor een periode van 12 maanden en iedereen mag een beroep doen op deze vrijstelling. Meer informatie over de gedeeltelijke vrijstelling kan bij de Belastingdienst Suriname worden opgevraagd.

Het besluit past binnen het beleid van de regering voor het verder ontwikkelen van de alternatieve energieopwekking in Suriname. In dit kader zijn er al diverse zonne-energieprojecten gestart door de regering.

Behalve kostenefficiënt, is zonne-energie vooral beter voor het milieu.

De regering zal in dit kader meerdere initiatieven uitrollen. Zo zullen op kort termijn de rechten bij invoer van elektrische voertuigen afgeschaft worden. Hierover komt binnenkort meer informatie.

ShareTweetSend

Meer berichten

ondertekening
Suriname

10 dorpen te Boven-Suriname hebben stroom

docent leerkracht klas school
Suriname

Leerkrachten: Tijd voor eerlijke salarissen!

gregory rusland
Suriname

Vicepresident Rusland: “Besluiten worden op gedegen manier genomen”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws