• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gebieden met ontwateringsproblemen krijgen aandacht van OW

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 februari 2021 07:21
in Nieuws
ow minister e1613211669299

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Nurmohamed van Openbare Werken heeft onlangs weer een ronde ingelast om zich te oriënteren in diverse buurten die te kampen hebben met wateroverlast.

Binnenkort zal het ministerie het startsein geven om landelijk kanalen op te halen, bermen te verstevigen en sleuven te creëren, zodat het water makkelijk afgevoerd kan worden. Gebieden waar de kanalen reeds zijn opgehaald en gebieden waar een kolkenzuiger is geweest merken al een verschil in het sneller afvoeren van het overtollige water.

Vanwege tekort aan financiën was het ministerie genoodzaakt projecten tijdelijk stop te zetten. De OW-bewindsman zal een beroep doen op de regering om leningsovereenkomsten door te drukken voor gebieden waar de nood het hoogst is. Daarna ligt de verantwoordelijkheid bij de burger zelf. Een riool voor een huis dient schoongemaakt te worden door de bewoner zelf.

De minister was tijdens zijn oriëntatie bezoek vergezeld van de DNA-leden Cedric van Samson en Henk Aviankoi. De parlementariërs vonden het belangrijk om de stand van zaken persoonlijk waar te nemen. Cedric van Samson zei als volksvertegenwoordiger dat hij vaak geconfronteerd wordt met problemen van de gemeenschap. Hij vond het belangrijk om deelgenoot te zijn van de delegatie om vervolgens de oplossingen van de minister meteen te delen met de gemeenschap.

Te Sophia’s Lust werd de minister verwelkomd door districtscommissaris Suraksha Hirasingh van Wanica Noord- West. Tijdens een demonstratie van het commissariaat was duidelijk te zien hoe eenvoudig trenzen onderhouden kunnen worden middels een boot en een haak.

De dc zal binnenkort een project starten waar bewoners van verschillende ressorten van Wanica Noord- West begeleidt zullen worden bij het schoonhouden van eigen omgevingen.

Roline Pengel gaf als rr-lid van Sophia’s Lust te kennen dat het gebied te kampen heeft met verstopte trenzen. Zij doet een beroep op buurtbewoners om hun omgeving, met name trenzen netjes te houden.

De OW-minister deed ook de Bosch Reitzweg aan, waarbij raads- en kernleden Moesraf Bhikhie, Jenoes Asruf en Warzina Asruf een uiteenzetting gaven van de problemen. Zij houden wel rekening met het feit dat de OW-minister niet alles terstond kan aanpakken. Mogelijkheden zijn nodig voor een tijdelijke oplossing, als het gaat over het afvoeren van het overtollige water.

Mis dit niet:

Bouwvakkers in Suriname verdienen goed, maar betalen daar een hoge prijs voor

‘Geld op Surinaamse bankrekening kan Nederlandse bijstand in gevaar brengen’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

bouwvakker klusjesman arbeider monteur keuken
Lifestyle

Bouwvakkers in Suriname verdienen goed, maar betalen daar een hoge prijs voor

Ook een klein saldo op een Surinaamse bankrekening kan relevant zijn
Lifestyle

‘Geld op Surinaamse bankrekening kan Nederlandse bijstand in gevaar brengen’

Betere kansen voor studenten betekenen investeren in de toekomst van Suriname
Nederland

Surinaamse studenten in Nederland brengen knelpunten onder aandacht van president Simons

Eed van ambtenaar moet zichtbaar worden in de dagelijkse praktijk.
Suriname

Derde eedaflegging ambtenaren benadrukt integriteit, verantwoordelijkheid en dienstbaarheid

Nieuwe belastingwet legt focus op digitale controle en fiscale identificatie.
Suriname

Parlement bespreekt nieuwe Algemene Wet Belastingen

Suriname zet met digitaal BIE-platform nieuwe stap in bescherming intellectuele eigendom.
Suriname

Bureau Intellectuele Eigendom lanceert digitaal platform voor aanvragen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws