• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

GBB-minister installeert wetenschappelijke autoriteit bedreigende diersoorten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 april 2022 01:00 - Geüpdatet op 27 december 2023 04:12
in Nieuws
jaguar

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Dinotha Vorswijk van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) van Suriname heeft de Cites Wetenschappelijke Autoriteit geïnstalleerd.

De Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (CITES), oftewel “overeenkomst inzake de internationale handel in bedreigde, in het wild levende dier- en plantensoorten”, is een internationale overeenkomst over de handel in dieren en planten.

Het heeft als doel de handel in beschermde dier- en plantensoorten in kaart te brengen. Dit wordt gedaan door een systeem van in- en uitvoervergunningen. Zoals wij weten wordt er ook handel gedreven in wildlife in Suriname.

Minister Vorswijk zegt dat Suriname in 1981 het verdrag van Cites heeft getekend en op 15 april 2016 per beschikking aangegeven, dat de Cites Wetenschappelijke Autoriteit in uitvoering mag treden. Echter is er geen invulling gegeven om de Autoriteit te implementeren. Met deze installatie wil het ministerie aandacht schenken aan deze sector.

Roelf Cairo, onderdirecteur Bosbeheer, geeft aan dat de leden van de Cites Wetenschappelijk Autoriteit bestaan uit personen die affiniteit hebben met natuurwetenschappen.

Bekijk ook:

Drugs en illegale vis aangetroffen bij maritieme controle oostgrens

Nederland: ‘Surinaamse vlag uithangen tijdens Keti Koti niet toegestaan’

Volgens hem zijn deze mensen voorgedragen op basis van de criteria die zijn opgenomen in de beschikking van 2016. Hierin is aangegeven wie allemaal zitting mogen nemen in de Autoriteit. Verder geeft hij aan dat met de installatie van deze Autoriteit, het ministerie invulling geeft aan het verdrag dat is getekend, zodat Suriname niet uitgesloten wordt van het exporteren van wildlife.

De leden van de autoriteit zijn als volgt; Patricia Maya Balkissoon- Sewpersad (Natuurbeheer), Gwendolyn Landburg (NZCS), Iwan Eduard Molgo (BBS), Rawieskoemar Chatterpal (CELOS), Richard Balkridi (LVV), Tania Tong- Sang – Rampersad (LVV), Faizel Wilnis (LVV), Cindyrella Kasanpawiro (SBB) en Kiran Sudish Vinodkoemar Somaroe (Natuurbeheer) als voorzitter van de Autoriteit.

De Autoriteit moet binnen twee maanden het huishoudelijke reglement ter goedkeuring aanbieden aan de minister van GBB, zegt voorzitter Kiran.

Verder zal deze autoriteit wetenschappelijke onderzoekingen verrichten en de Management Autoriteit van Cites (Hoofd LBB) adviseren welke dieren- en plantensoorten daadwerkelijk opgenomen moeten worden op de quotalijst van Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Veiligheidsdiensten versterken toezicht aan oostelijke maritieme grens.
Suriname

Drugs en illegale vis aangetroffen bij maritieme controle oostgrens

Keti Koti staat voor vrijheid en verbondenheid. Toch mogen sommige bewoners in Nederland de Surinaamse vlag niet buiten ophangen. Beeld: Facebook/Keti Koti Westerpark
Nederland

Nederland: ‘Surinaamse vlag uithangen tijdens Keti Koti niet toegestaan’

Wereldwijde boekrelease met focus op de onzichtbare zorgdragers.
Suriname

Surinaamse auteur lanceert wereldwijd boek voor caregivers

Commissie voor regelgeving van elektrische voertuigen officieel geïnstalleerd
Suriname

Commissie voor regelgeving van elektrische voertuigen officieel geïnstalleerd

Bezoek aan overstroomde landbouwgebieden in Commewijne.
Suriname

Overheid grijpt in bij wateroverlast in Zorgvliet West en Tamanredjo

Kwikvrije goudwinning vraagt om samenwerking, innovatie en gedragsverandering
Suriname

Suriname zet in op gezamenlijke aanpak voor kwikvrije goudsector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws