• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Fraude met kiezerslijsten ontdekt, politie ingeschakeld, stelt DNL-voorzitter Dharm Mungra

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 maart 2025 21:47
in Suriname
scam oplichting fraude

DNL-voorzitter Dharm Mungra trekt fel van leer tegen de VHP. In een gesprek met GFC Nieuws stelt hij dat de partij van president Chan Santokhi zich schuldig maakt aan grove manipulatie van de kiezerslijsten in Coronie, Para en andere districten.

“Ze proberen met bedrog en fraude groter te lijken dan ze in werkelijkheid zijn,” zegt Mungra verontwaardigd.

Bij controle van de ingediende lijsten door DNL/KTPI en enkele andere partijen bleek dat namen van hun eigen kandidaten óók op de lijst van de VHP voorkomen.

In meerdere gevallen zijn daarbij handtekeningen op de bewilligingen vervalst. Mungra noemt dit een “walgelijk en ondemocratisch spel”.

De zaak is geen losse beschuldiging, benadrukt de DNL-leider. Er is inmiddels aangifte gedaan bij de politie in Coronie wegens valsheid in geschrifte en verkiezingsfraude.

“Dit is een klap in het gezicht van eerlijke politieke partijen en van het Surinaamse volk dat transparantie en integriteit verdient,” aldus de partijleider.

DNL roept op tot een diepgaand onderzoek en eist dat de verantwoordelijken strafrechtelijk worden vervolgd. “Als we dit laten passeren, ondermijnen we het fundament van onze democratie.”

Mis dit niet:

Lions Club Paramaribo Central ondersteunt 29 schoolgaande kinderen met schoolartikelen

Woning en bestelwagen volledig uitgebrand aan Steenslagweg

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Lions Club zet zich opnieuw in voor schoolgaande kinderen in Wanica en Saramacca
Suriname

Lions Club Paramaribo Central ondersteunt 29 schoolgaande kinderen met schoolartikelen

Pot met rijst op gasfornuis achtergelaten
Suriname

Woning en bestelwagen volledig uitgebrand aan Steenslagweg

President Jennifer Simons overhandigt in Nieuw Nickerie een schoolpakket aan een van de kinderen die voor het initiatief in aanmerking kwamen. Foto: CDS
Suriname

Kritiek op Simons om schoolpakketten houdt geen stand: wereldleiders doen hetzelfde

groenten fruit
Gezondheid

Surinamers betalen fors voor verse Nederlandse groente, maar ‘uit Nederland’ betekent niet pesticidevrij

Suriname trots op Chayenn Thakoer na internationaal avontuur
Entertainment

Chayenn Thakoer schrijft geschiedenis met eerste Surinaamse deelname aan Miss Teen International

school kinderen klas lokaal scholieren student
Suriname

Pinas snoeihard: “Leerkrachten voelen zich aangevallen zodra ik de waarheid zeg”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws