• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Expert vindt dat Surinaamse vrouwen niet alles van buitenlandse influencers moeten overnemen

Ida Thornhill door Ida Thornhill
25 oktober 2025 00:00
in Lifestyle, Suriname
jurk sneakers gympies schoenen vrouw dame

In het straatbeeld van Paramaribo is het haast niet te missen. Jonge vrouwen die luchtige jurken combineren met sneakers.

Wat voor de één een moderne en comfortabele look is, ziet de ander als een modeblunder van formaat.

Volgens trendwatcher en lifestyledeskundige Patricia Wong is deze combinatie “allesbehalve stijlvol” en “een verkeerde vertaling van internationale trends”.

“Een jurk hoort elegantie, klasse en verzorging uit te stralen,” zegt Wong in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle.

“Sneakers horen daarbij niet. Het maakt de outfit rommelig en oneerbiedig tegenover de gelegenheid. Je ziet eruit alsof je halverwege het aankleden bent gestopt.”

Volgens haar is het idee dat comfort altijd boven uitstraling moet staan, “een misvatting die steeds meer jonge vrouwen in een modieuze valkuil trekt”.

De trend ontstond volgens haar onder invloed van buitenlandse influencers en beroemdheden die de sportieve stijl hebben verheerlijkt.

“Maar wat bij hen op een perfect gestylede foto werkt, oogt in het dagelijks leven vaak ongepast. Surinaamse vrouwen moeten niet zomaar kopiëren wat ze online zien,” aldus de deskundige.

Toch blijft de keuze populair, vooral onder studenten en jonge werkenden die mode graag combineren met gemak. Zij vinden juist dat stijl iets persoonlijks is en niet door oude regels bepaald hoeft te worden.

Maar Wong blijft bij haar standpunt: “Wie echt modieus wil zijn, kiest bewust voor wat past bij de gelegenheid. Sportschoenen onder een jurk zijn geen mode, het is gemak dat vermomd wordt als trend.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Injectiespuit
Gezondheid

KIVC waarschuwt Suriname voor namaakmedicijnen die schadelijk kunnen zijn

bouwvakker arbeider tegels timmerman wrokomang
Lifestyle

Arbeidsloon voor tegelzetten schiet omhoog door duurdere levenslasten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436222
Suriname

President Simons benadrukt versterkte samenwerking Suriname en Nederland tijdens Koningsdagreceptie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436218
Suriname

Minister Tsang bezoekt Bouw, Woon & Huishoudbeurs en benadrukt belang van verantwoord bouwen

winkel supermarkt
Suriname

Strengere controle op voedselveiligheid in Tapanahony

arrest gevang politie
Suriname

Verdachte aangehouden op luchthaven voor afpersing en bedreiging eigenaar casino

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws