• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ernstige overtredingen geconstateerd tijdens controlewerkzaamheden ECD in Nickerie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 maart 2023 04:04 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:19
in Nieuws
alcohol ecd

GFC NIEUWSREDACTIE- De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) in Suriname heeft controlewerkzaamheden uitgevoerd in Nickerie.

Er zijn een aantal ernstige overtredingen geconstateerd, waardoor een paar handelszaken en een restaurant door de ECD zijn gesloten.

De overtredingen in deze zijn: de overtreding van de wet economische delicten, de wet prijszetting en prijsbepaling en de wet tegengaan smokkelen.

Tijdens de controle is gebleken dat bij diverse winkels in het district Nickerie er geen prijs aanduiding (GPA) op diverse dranken waren.

Volgens artikel 7 van het Prijsaanduidingsbesluit (SB 1998 no.15) is de winkelier verplicht om zich te houden aan de prijsaanduiding van goederen die ten verkoop worden aangeboden in Surinaamse dollar. De vermelding van de prijzen op de goederen is verplicht gesteld.

Bekijk ook:

Directeur National Indoor Stadium wil sporthal officieel vernoemen naar Anthony Nesty

Wateroverlast treft niet alleen binnenland: ook scholen in kustvlakte zwaar getroffen

Verder zijn er smokkel sigaretten aangetroffen en waren alcoholische dranken vermoedelijk voorzien van verbruikte accijns zegels. Daarnaast is ook vloeibare rattengif in een niet verstaanbare taal van de schappen gehaald. Er zijn Processen Verbalen (PV’s) opgemaakt ter zake de bovengenoemde delicten en het onderzoek duurt voort.

De ECD heeft verder conform de regels een goudopkoop zaak gesloten, omdat die niet in het bezit is van een bedrijfsvergunning. De personen in kwestie hebben wel vergunning aangevraagd, maar hebben die nog niet verkregen.

Tijdens de aanvraag van een vergunning krijgt de aanvrager een bewijs, maar dit is geen werkelijke vergunning. Zolang de aanvraag in behandeling is, mogen de aanvragers niet operationeel zijn.

Bij verdere controle is de ECD gestuit op een onhygiënisch restaurant in Nieuw Nickerie. De restauranthouder werd aangemaand om de zaak te sluiten en heeft de gelegenheid gekregen om het restaurant in orde te maken. Na hercontrole mocht het restaurant weer opengaan, daar de zaak weer in orde was.

Het ministerie van EZ roept de winkeliers op om te allen tijde mee te werken bij de controlewerkzaamheden door de ECD-ambtenaren. Klachten kunnen nog steeds worden doorgegeven via het verkort nummer 1940, ECD +597483949 en Whatsapp +5978530915.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe directeur zet zich in voor eerbetoon aan Anthony Nesty
Suriname

Directeur National Indoor Stadium wil sporthal officieel vernoemen naar Anthony Nesty

Onderwijs opnieuw onder druk door ondergelopen schoolterreinen.
Suriname

Wateroverlast treft niet alleen binnenland: ook scholen in kustvlakte zwaar getroffen

Groot gat midden op rijbaan vormt risico voor weggebruikers.
Suriname

Mogelijk sinkhole op Oost-Westverbinding in Saramacca zorgt voor gevaarlijke verkeerssituatie

Suriname dichter bij offshore olieproductie na sterke start van 2026
Suriname

GranMorgu-project boekt belangrijke vooruitgang richting eerste olie in 2028

Er is weinig vertrouwen in lagere vliegtickets tussen Nederland en Suriname
Lifestyle

Discussie over dure tickets naar Paramaribo verliest aandacht, reizigers kijken verder

Buurtbewoners luiden opnieuw de noodklok.
Suriname

Meer dan een maand hinder door wateroverlast in Doebeproject en omgeving

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws