• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Er voltrekt zich een menselijk drama in Suriname en wij kijken toe

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 mei 2021 04:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:05
in Nieuws
verdriet11

INGEZONDEN- Er voltrekt zich op dit moment een menselijk drama in Suriname en wij kijken maar toe.

Bijna elke avond  kunnen wij lezen dat er doden zijn gevallen nadat personen besmet zijn geraakt met het c- virus. Ook vechten tientallen dagelijks voor hun leven op de afdelingen intensieve zorg. Dat is voor veel van deze zieken een ware lijdensweg.

Gezinnen worden in diep verdriet gedompeld door het heengaan van hun geliefden, anderen zitten in de spanning of hun dierbaren op de IC het wel of niet zullen redden. Bij elk telefoontje krijgt men de schrik! Belt het ziekenhuis met slecht nieuws?

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Meisjes in Suriname die op jonge leeftijd al bezig zijn met mannenrelaties beter opvoeden

Het is wat mij betreft bijna een zekerheid dat veel van de mensen die besmet zijn geraakt, dit hadden kunnen voorkomen en nu mogelijk nog in leven zouden zijn.

Behalve het feit dat er niet voldoende mensen geprikt zijn in Suriname, wij zitten straks al in juni en zijn dus ver achter op schema, worden de maatregelen niet goed nageleefd. En dat is zonde!

Het feit dat zoveel mensen het leven laten zou toch veel meer motivatie moeten geven om alerter te zijn?

Als men zich simpelweg weet te houden aan de onderstaande regels, kan er zoveel leed bespaard worden.

Het reduceren van besmettingen kunnen wij realiseren door veel meer nadruk te leggen op de maatregelen die echt werken:

Mis dit niet:

Voormalige werkhallen AdeKUS worden nieuwe collegezalen

Domineestraat weer toegankelijk, werkzaamheden gaan door tot november

  1. Binnenruimtes veel beter laten ventileren, ramen moeten verplicht open.
  2. Twee meter afstand van elkaar bewaren.
  3. Goede kwaliteit mondkapjes- FFP2 of N95- adviseren en aanbieden.
  4. Zo veel mogelijk activiteiten verplaatsen naar de buitenlucht.
  5. Handen wassen of desinfecteren, hoewel het in twijfel wordt getrokken hoe vaak besmettingen via de handen plaatsvinden.

R. Pinas

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Staatsolie investeert in betere onderwijsfaciliteiten voor AdeKUS.
Suriname

Voormalige werkhallen AdeKUS worden nieuwe collegezalen

Domineestraat vanaf 16 augustus weer open na ingrijpende renovatie.
Suriname

Domineestraat weer toegankelijk, werkzaamheden gaan door tot november

vhp
Suriname

Orange Movement 2.0: wij willen de VHP versterken, niet ondermijnen

De grootste bedreiging voor het KPS kan van binnenuit komen.
Suriname

Verkeerscontroles Munder leveren 36 bekeuringen op

de Nederlandse hoofdstad scoort hoog op internationale ranglijsten voor levenskwaliteit, maar steeds meer Surinaamse Nederlanders wonen buiten de stad. Foto: Amsterdam centrum
Lifestyle

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

Verdachte aangehouden na steekincident.
Suriname

Jongeman gewond aangetroffen in weiland te Sunny Point

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws