• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Er voltrekt zich een menselijk drama in Suriname en wij kijken toe

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 mei 2021 04:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:05
in Nieuws
verdriet11

INGEZONDEN- Er voltrekt zich op dit moment een menselijk drama in Suriname en wij kijken maar toe.

Bijna elke avond  kunnen wij lezen dat er doden zijn gevallen nadat personen besmet zijn geraakt met het c- virus. Ook vechten tientallen dagelijks voor hun leven op de afdelingen intensieve zorg. Dat is voor veel van deze zieken een ware lijdensweg.

Gezinnen worden in diep verdriet gedompeld door het heengaan van hun geliefden, anderen zitten in de spanning of hun dierbaren op de IC het wel of niet zullen redden. Bij elk telefoontje krijgt men de schrik! Belt het ziekenhuis met slecht nieuws?

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Meisjes in Suriname die op jonge leeftijd al bezig zijn met mannenrelaties beter opvoeden

Het is wat mij betreft bijna een zekerheid dat veel van de mensen die besmet zijn geraakt, dit hadden kunnen voorkomen en nu mogelijk nog in leven zouden zijn.

Behalve het feit dat er niet voldoende mensen geprikt zijn in Suriname, wij zitten straks al in juni en zijn dus ver achter op schema, worden de maatregelen niet goed nageleefd. En dat is zonde!

Het feit dat zoveel mensen het leven laten zou toch veel meer motivatie moeten geven om alerter te zijn?

Als men zich simpelweg weet te houden aan de onderstaande regels, kan er zoveel leed bespaard worden.

Het reduceren van besmettingen kunnen wij realiseren door veel meer nadruk te leggen op de maatregelen die echt werken:

  1. Binnenruimtes veel beter laten ventileren, ramen moeten verplicht open.
  2. Twee meter afstand van elkaar bewaren.
  3. Goede kwaliteit mondkapjes- FFP2 of N95- adviseren en aanbieden.
  4. Zo veel mogelijk activiteiten verplaatsen naar de buitenlucht.
  5. Handen wassen of desinfecteren, hoewel het in twijfel wordt getrokken hoe vaak besmettingen via de handen plaatsvinden.

R. Pinas

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Fernandes Mendes pleit voor modernisering Surinaams rechtssysteem
Suriname

Hervorming rechterlijke macht essentieel voor modernisering Surinaamse rechtsstaat

Nieuwe controverse rond OAS-topman Albert Ramdin
Suriname

Amerikaans memorandum roept op tot onderzoek naar rol Albert Ramdin binnen OAS

Pleidooi voor debat over rechtsgelijkheid in zaak-Hoefdraad.
Suriname

In case Hoefdraad: sprake van selectieve vervolging, zegt kritische burger

Een goede helm kan het verschil maken
Lifestyle

KIVC waarschuwt dat goedkope helmen levens van bromfietsers in gevaar brengen

Voedselpakketten worden via het commissariaat van Coeroeni verdeeld onder gezinnen die zijn getroffen door wateroverlast in het zuiden van Suriname.
Suriname

Voedselhulp bereikt ruim 1300 gezinnen in door wateroverlast getroffen dorpen in Zuid Suriname

Kinderen van JusPol-personeel bezoeken werkomgeving ouders tijdens Bring the Kids to Work Dag
Suriname

Ministerie JusPol organiseert Bring the Kids to Work Dag voor personeel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws