• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Enorme wateroverlast bij weg naar Inheemse dorpen Para

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 april 2021 16:25
in Nieuws
wateroverlast apoera

GFC NIEUWSREDACTIE- Een weggedeelte tussen de Saronbrug en Franskreek van ongeveer 200 meter in Para is al dagen onder water door de aanhoudende regen.

Volgens ressortleider Clifton Tjaaroeme van Bigi Poika is districtscommissaris Marlene Joden van Para druk bezig te praten met ondernemers om het ondergelopen gebied aan te pakken. “Het water was zestig meter hoog en toen was het daarna gezakt. Maar door de regen van dinsdag en woensdag is het weer gestegen”, zegt Tjaaroeme.

Indien het probleem niet spoedig wordt opgelost, zullen de staatsbussen van de afgelegen dorpen Bigi Poika en Tibiti hun route niet meer onderhouden. De busondernemers zijn al gestopt met rijden en wachten nog af.

Tjaaroeme weet dat dit probleem niet onbekend is en dat de mensen jaarlijks te kampen hebben met wateroverlast. Enige jaren geleden had toenmalig districtscommissaris Jerry Miranda van Para duikers aan weerzijde van dat gedeelte van de weg geplaatst en het gebied liep toen niet meer onder water. “Maar waarschijnlijk zijn de kokers verstopt, waardoor het water niet kan wegstromen”, zegt de ressortleider.

De houtondernemers met hun trucks zijn een doorn in het oog van de bewoners. Ondanks voertuigen boven de vier ton voorlopig niet over de weg mogen, wordt dat toch gedaan door sommige houttransporteurs. “Als deze vervoerders niet stoppen met rijden, zullen de mensen van Tibiti en Pikin Poika de weg barricaderen. Dat hebben ze aan me meegedeeld en ik heb de dc op de hoogte gesteld van de gevoelens van de misnoegde dorpelingen”, zegt Tjaaroeme.

Mis dit niet:

Alimentatie innen na vertrek naar Suriname kan een langdurige zaak worden

Man aangehouden voor oplichting en verduistering van geld ex-vriendin

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

euro geld valuta
Lifestyle

Alimentatie innen na vertrek naar Suriname kan een langdurige zaak worden

Verdachte zou geld voor autoaankoop hebben gebruikt om eigen schulden te betalen.
Suriname

Man aangehouden voor oplichting en verduistering van geld ex-vriendin

zanderij airport johan adolf pengel klm 1
Lifestyle

Wie twee jaar niet naar Suriname is geweest, krijgt met een nieuwe reisprocedure te maken

Bee vraagt aandacht voor onderwijs, werkgelegenheid en jongeren in het binnenland.
Suriname

Minister Bee roept op tot eenheid en gelijke kansen op Dag der Marrons

Dag der Marrons in teken van erfgoed, grondrechten en nationale saamhorigheid
Suriname

President Simons roept op tot nationale eenheid tijdens Dag der Marrons

Suriname en Curaçao willen bilaterale samenwerking versterken
Suriname

Vicepresident Rusland voert overleg met Curaçaose minister-president

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws