• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Eid al-Fitr verstoord door black-out in noorden Paramaribo

Ida Thornhill door Ida Thornhill
20 maart 2026 22:00
in Suriname
Elektriciteit draden stroom energie EBS

Wederom stroomuitval in Paramaribo.

Huishoudens in het noorden van Paramaribo hebben op Eid al-Fitr hun ongenoegen geuit over de zoveelste stroomuitval van dit jaar.

Met name bewoners in de omgeving van de Anamoestraat spreken van een feestdag die werd verstoord door een black-out.

Verscheidene gedupeerden laten aan GFC Nieuws weten dat de frustratie steeds groter wordt.

“Het is een dag waarop je samen met familie wilt genieten, en dan valt de stroom weer uit,” zegt een bewoner. Volgens hem is dit geen incident meer, maar een terugkerend probleem dat het dagelijks leven beïnvloedt.

Frustratie bereikt hoogtepunt

De timing van de stroomonderbreking op een belangrijke feestdag maakt de ergernis extra groot. Bewoners geven aan dat voedselbereiding, koeling en andere huishoudelijke activiteiten ernstig worden verstoord.

Sommigen spreken van “onacceptabele situaties” en vragen zich hardop af wanneer de verantwoordelijken eindelijk ter verantwoording worden geroepen.

De kritiek richt zich onder meer op de Energie Bedrijven Suriname(EBS) die volgens velen tekortschiet in het leveren van stabiele elektriciteit. “We leven in 2026, hoe kan dit nog steeds gebeuren?” klinkt het.

Probleem breder dan alleen Paramaribo

Niet alleen in het noorden van de hoofdstad doen zich problemen voor. Ook uit andere delen van het land komen regelmatig meldingen van stroomuitval.

Dit wijst volgens bewoners op een structureel probleem binnen de energievoorziening.

De roep om duurzame oplossingen en meer betrouwbaarheid wordt dan ook steeds luider, zeker op momenten waarop gezinnen juist willen samenkomen en ongestoord willen genieten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

President Jennifer Simons in overleg met geestelijke leiders over nationale gebedsdag en maatschappelijke ontwikkeling.
Suriname

President Simons in overleg met geestelijke leiders over nationale gebedsdag

sociale zaken sozavo
Suriname

Sozavo waarschuwt voor onjuiste berichtgeving over AUSV

chinese ambassade doneert
Suriname

Chinese ambassade doneert kantoorapparatuur aan Bureau Onderwijsinformatie en Studiefaciliteiten

Zwaailicht politie
Suriname

Vriend aangehouden na mysterieuze dood 28-jarige vrouw

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435510
Suriname

OWMCP en ministerie RO bespreken knelpunten en samenwerking in Nickerie

landveld binnenland marrons
Suriname

Minister Landveld in dialoog met Saamaka-gemeenschap over ontwikkeling binnenland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws