• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

“Één procureur-generaal is niet meer van deze tijd”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 februari 2026 12:00
in Suriname
vrouw justitia justitie openbaar ministerie rechterlijke macht

Debat gaat over systeem, niet over personen

Tijdens de behandeling in het parlement over de organisatie van het Openbaar Ministerie heeft Raymond Sapoen namens de Hervormingsbeweging, onder de vlag van de NDP, zijn visie op het huidige model van de procureur-generaal (PG) toegelicht.

Volgens Sapoen voldoet het bestaande systeem met één PG niet langer aan de eisen van deze tijd en is een herziening noodzakelijk.

Emoties begrijpelijk, maar zakelijke benadering vereist

Sapoen benadrukte dat emoties in het debat begrijpelijk zijn, maar dat grondwetswijzigingen een zakelijke en inhoudelijke benadering behoeven. Volksvertegenwoordigers mogen volgens hem signalen uit de samenleving niet negeren, vooral wanneer er vragen leven over de betrouwbaarheid van de rechtsgang.

Tegelijkertijd stelde hij nadrukkelijk dat het debat niet gericht is op het weghalen van individuele functionarissen, maar op de modernisering en herstructurering van het systeem.

Concrete invulling volgt later bij wet

De concrete inrichting van een toekomstig college van procureurs-generaal — inclusief het aantal leden, hun taken en de interne organisatie — zal volgens Sapoen later bij wet worden uitgewerkt. Het huidige debat richt zich op het creëren van de grondwettelijke basis voor een toekomstbestendig systeem.

Sapoen waarschuwde verder dat uitspraken over het voorstel niet verdraaid mogen worden als persoonlijke kritiek op de zittende PG. Het doel is een efficiënt, modern en betrouwbaar systeem dat past bij de hedendaagse eisen van de rechtsstaat.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

slm surinam airways
Suriname

Nanhkoesingh: Suriname kan zich geen amateurs in de luchtvaart veroorloven

pres simons 2025 09 24 at 16 23 14 1024x676
Suriname

UMA verwerpt denigrerende en leeftijdsgebonden aanvallen op president Simons

wateroverlast
Suriname

Woonwijken in Lelydorp en De Nieuwe Grond hebben last van overlast

vuil milieu
Suriname

Te vroeg of te laat huisvuil plaatsen is strafbaar

Drone
Suriname

Onrust bij delen gemeenschap over privacy door inzet drones en Safe City-camera’s

vervuiling goudwinning
Suriname

Frankrijk en Suriname versterken samenwerking tegen illegale goudwinning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws