• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Een historische uitvaart voor Desi Bouterse: A pa fu Sranan dede

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 januari 2025 11:02
in Suriname
bouterse desi

De uitvaartdienst van oud-president en erevoorzitter Desi Bouterse zal naar alle waarschijnlijkheid later aanvangen dan gepland.

Hoewel de ceremonie om 11.00 uur had moeten beginnen, bevindt de rouwstoet zich op dit moment nog in het hart van Paramaribo, en maakt langzaam zijn weg richting de Zwartenhovenbrugstraat.

De massale opkomst langs de route heeft geleid tot vertragingen, maar benadrukt ook de immense impact van deze historische dag.

“A pa fu Sranan dede”

De woorden “A pa fu Sranan dede” klinken keer op keer langs de straten. Deze zin, die vrij vertaald “De vader van Suriname is overleden” betekent, vangt de gevoelens van velen samen.

Nog nooit eerder heeft een politieke leider in Suriname een uitvaart van deze omvang en betekenis gehad. Het is een moment dat in de geschiedenisboeken zal worden opgenomen, een dag waarop een natie stilstaat bij de nalatenschap van een van zijn meest controversiële en invloedrijke figuren.

In het partijcentrum Ocer wachten al honderden mensen geduldig op de aankomst van de stoet. De sfeer daar is geladen met emoties: van verdriet en reflectie tot trots en dankbaarheid.

Partijgenoten, sympathisanten en burgers uit alle lagen van de samenleving zijn samengekomen om hun respect te tonen.

Hoewel de uitvaartdienst vertraging oploopt, lijkt niemand zich eraan te storen. De grootschalige opkomst, de emoties langs de route, en de immense verbondenheid van het volk maken deze dag tot een historisch moment in de geschiedenis van Suriname.

Vandaag bewijst een natie de laatste eer aan een man die een blijvende indruk heeft achtergelaten op het land en zijn volk.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

goudwinning suriname
Suriname

DNA-fractieleiders in overleg met goudbedrijven over veiligheid binnenland

wapens
Suriname

Gevaarlijke wapens aangetroffen bij leerlingen scholen De Nieuwe Grond

trein ns den haag centraal
Lifestyle

Surinamevlucht vanaf Schiphol? Vermijd de trein om vertraging te voorkomen

verkeer fietspad suriname paramaribo bord
Suriname

Vrij spel voor bromfietsers zorgt voor onveilige wegen in Suriname

masala kerrie roti naan indiaas eten gerecht restaurant
Suriname

Medewerkers EBS profiteren onbedoeld van gesloten eethuis in Paramaribo

Den Haag
Lifestyle

Surinamers reageren anders op kritiek uit Nederland dan uit eigen land

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws