• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

ECD controleert winkels in Boma en Koewarasan

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 juli 2021 06:14
in Nieuws
WINKEL SUPERMARKT GOEDEREN PRODUCTEN

GFC NIEUWSREDACTIE- De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken heeft op 8 juli prijscontroles uitgevoerd in het district Wanica.

De actie richtte zich op winkels te Boma en Koewarasan, waarbij prijzen van onder meer basisgoederen werden gecontroleerd.

Waar nodig zijn er processen-verbaal opgemaakt, die doorgestuurd zullen worden naar het Openbaar Ministerie en zullen de overtreder zich moeten aanmelden bij een hulpofficier van justitie.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Kerken in Suriname moeten uitleg krijgen zodat ze snappen waarom testen noodzakelijk is

Geconstateerd is dat in enkele supermarkten de prijzen van een aantal goederen niet zijn vermeld. Het gaat dan voornamelijk om producten in de vriezer zoals kip en de zogenoemde Amerikaanse bouten, kipdelen, vlees- en melkproducten en vis(soorten).

Voor aanvang van de controle wordt eerst de vergunning van de winkelier nagegaan en ook of er een geldige vergunning is voor de verkoop van alcoholische drank.

In geval de winkelier de vergunningsvoorwaarden niet naleeft of zich niet heeft gehouden aan het aanduiden van de prijzen, wordt er proces-verbaal opgemaakt.

De ECD-ambtenaren geven daarbij aan hoeveel goederen niet voorzien van prijzen. Prijscontroleur Hendrik Singoredjo zegt dat er wel beslag wordt gelegd op de producten, maar dat deze niet worden meegenomen.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: YouTuber verdient 1 miljoen US Dollar binnen twee dagen met kanaal

Ze blijven liggen in de winkel totdat de winkelier de boete heeft voldaan. Indien de winkelier toch ertoe overgaat de producten te verkopen zal de hulpofficier van justitie de sanctie bepalen.

Bij de prijscontrole wordt voornamelijk gewerkt met de aankoopbon en wordt de winstmarge aan de hand van de aankoopprijs van het product berekend.

Singoredjo zegt dat winkeliers weleens aangeven dat de aankoopprijzen dagelijks worden verhoogd, echter wordt uitsluitend van de aankoopbon uitgegaan.

Burgers die vermoedens hebben van prijsopdrijving kunnen zich wenden tot de afdeling Consumentenzaken van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ). Dit kan via de COZA-app of het emailadres.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

olielekkage
Suriname

Olielekkage nabij Accaribo onder controle

monorath gepensioneerden gehuldigd
Suriname

Meer dan 40 gepensioneerden geëerd bij feestelijke jaarafsluiting Justitie en Politie

Zwaailicht politie
Suriname

Verkeersongevallen nemen zorgwekkend toe richting jaareinde

ingrid karta bink
Suriname

Commissie bereidt hoorzittingen Wet Ontneming Wederrechtelijk Verkregen Voordeel zorgvuldig voor

suriname 2025
Suriname

Wat vinden Surinamers van het jaar 2025?

mandir arya diwaker hindoe tempel
Lifestyle

Geor Hering: Tegenstellingen tussen Creolen en Hindostanen mogen niet worden aangewakkerd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws