• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Economisch zal het nog slecht gaan met Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 maart 2021 06:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:02
in Nieuws
geld economie crisis

INGEZONDEN– De 200 dagen van regering Santokhi zijn al enkele weken achter de rug en niet veel is veranderd. Vooral economisch gaat het slecht in Suriname.

Het optimisme onder de bevolking na de laatste verkiezingen heeft bij velen plaatsgemaakt voor wantrouwen en ergernis.

Economisch zal de verandering nog op zich laten wachten. Door financieel wanbeleid van president Desi Bouterse heeft het land een schuld van ruim US$ 3 miljard, meer dan 80% van het Bruto Binnenlandse product (BBP).

Suriname is nog steeds niet in staat om de rente daarop, zo’n US$ 27 miljoen te betalen en dit heeft gevolgen voor het dagelijks leven van grote delen van de bevolking. Steeds meer mensen worden afhankelijk van noodhulp.

Echter moet het volk beseffen dat de president en de regering geen wonderen kunnen verrichten. Natuurlijk zijn er voor de verkiezingen allerlei beloftes gemaakt en heeft o.a. de VHP waar de president leiding aan geeft, beloofd de koers – die fluctueerde op straat tussen 15 – 20 – te zullen terugbrengen. Na 8 maanden regeren, is dat nog niet gelukt en juist de SRD tot tweemaal toe gedevalueerd.

Wat de president nu moet doen, is eerlijk aan het volk toegeven dat hij de situatie heeft onderschat, maar dat de regering er alles aan zal doen om het land uit de modder te halen. Alleen dan zal het wantrouwen afnemen.

De Stem

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

Mis dit niet:

Getuigen willen harde aanpak na levensgevaarlijk spookrijden op Ringweg- Noord

Kinderpsycholoog wil ouders en leerkrachten beter toerusten in emotionele begeleiding kinderen

BEKIJK OOK: Basisgoederen haast onbetaalbaar

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

ringweg paramaribo suriname IMS mall
Suriname

Getuigen willen harde aanpak na levensgevaarlijk spookrijden op Ringweg- Noord

Kinder- en jeugdpsycholoog Constancia Daniels-Crisis. Foto: CDS.
Suriname

Kinderpsycholoog wil ouders en leerkrachten beter toerusten in emotionele begeleiding kinderen

Minister Currie
Suriname

Minister Currie: Goede voorbereiding moet zorgen voor ordelijke start nieuw schooljaar

Candlelight vigil in Suriname voor slachtoffers tragische MV Barima-ramp
Suriname

Bromfietser komt om bij verkeersongeval, zusje (16) zwaargewond (update)

minister brunings
Suriname

Brunings: Local Content Summit moet koers van Suriname tot 2050 bepalen

OGM werkt aan geïntegreerd systeem voor monitoring van biodiversiteit en milieu
Suriname

Nieuw monitoringssysteem moet biodiversiteit en natuurbeheer in Suriname versterken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws