• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

ECD pakt prijsopdrijving aan, knoflook in beslag genomen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 januari 2025 13:00
in Suriname
Knoflook

De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft op 6 en 7 januari controles uitgevoerd in de districten Paramaribo en Commewijne.

Tijdens deze controles werden overtredingen geconstateerd, waaronder prijsopdrijving en het ontbreken van prijsaanduidingen.

Bij supermarkt S. aan de hoofdweg Mariënburg no. 3 werd prijsopdrijving geconstateerd op knoflook, een basisproduct. De ECD heeft de goederen in beslag genomen, een proces-verbaal opgemaakt en de winkel gesloten.

Evenzo werden bij supermarkt H. aan de Commewijneweg no. 131 geen prijsaanduidingen op uien en aardappelen aangetroffen. Ook hier volgde inbeslagname van de goederen, een proces-verbaal en sluiting van de winkel.

Bij de controles in supermarkt T. aan de Leeuwesteinstraat no. 14, supermarkt J. aan de Kwattaweg no. 82 en supermarkt R. aan de Kwattaweg no. 143 werden geen overtredingen geconstateerd, hoewel zij geen knoflook op voorraad hadden.

De overtredende supermarkten hebben de Wet Economische Delicten, met name het decreet over prijszetting en prijsbewaking, geschonden. Processen-verbaal zijn opgemaakt en het onderzoek naar deze delicten loopt nog.

Het ministerie van EZ roept winkeliers op om medewerking te verlenen aan ECD-controles en zich te houden aan de wettelijke voorschriften.

De samenleving wordt aangespoord vermoedens van prijsopdrijving en hamsteren te melden. Klachten kunnen worden ingediend via het verkorte nummer 1940, WhatsApp +5978530915, en telefoonnummer 483949.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Anjoemara Wolf Vis Arvi Fishing Adventures
Gezondheid

Surinaamse Anjoemara vis eten brengt risico’s met zich mee

voetbal sport
Sport

Onzekerheid rond vertrek U17 Natio Suriname voor CONCACAF-toernooi

adhin en frnse ambassadeur
Suriname

Surinaams parlement sleutel tot afronding EU-buitengrensakkoord

[Aggregator] Downloaded image for imported item #428760
Suriname

Man aangehouden na zware mishandeling in Nickerie

zijin rosebel 3
Suriname

Zijin Rosebel organiseert eerste mijnbouwvaardighedenwedstrijd in 22 jaar

Bloedtest buisjes
Gezondheid

Laboratoria druk met testen op chikungunya door toename klachten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws