• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

EBS-team krijgt pompgemaal Wakay weer operationeel

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 februari 2024 02:17
in Suriname
ebs team te wakai

Het technische team van monteurs van de Energie Bedrijven Suriname (EBS) heeft binnen een tijdsbestek van vijf dagen een van de uitgevallen pompen in het pompgemaal Wakay succesvol hersteld.

De afgelopen weken leed het district Nickerie onder een gebrek aan irrigatiewater voor de landbouw, vanwege een storing in een van de twee werkende pompen in het pompgemaal Wakay. Dit vormde een ernstige bedreiging voor bijna 30 duizend hectaren aan ingezaaide padie in Nickerie voor dit seizoen.

Op dinsdag 6 februari 2024 vertrok minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij met een delegatie naar Wakay en stelde een technisch team onder leiding van Armand Bipat van de EBS samen om zo snel mogelijk minstens één pomp operationeel te krijgen.

De EBS-monteurs gingen onmiddellijk aan de slag en slaagden erin pomp 4 binnen vijf dagen weer te laten draaien. Ook werden verbeteringen aangebracht aan pomp 1, die al draaide, om de pompcapaciteit te verhogen.

Het verdient vermelding dat het technische team ook al bezig is met het gereedmaken van een derde pomp, wat de toevoer van irrigatiewater naar de verschillende polders aan de linkeroever van de Nickerierivier zal verbeteren.

Voor een structurele oplossing met betrekking tot de irrigatiewatervoorziening vanuit Wakay zullen er later dit jaar twee nieuwe pompen worden geïnstalleerd.

Dankzij de doortastende inspanningen van het EBS-team en de ondersteuning van minister Sewdien en zijn delegatie, is een dreigende crisis in de landbouwsector van Nickerie afgewend en wordt gewerkt aan duurzame oplossingen voor de toekomstige watervoorziening.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Cubanen in Suriname
Lifestyle

Cubanen in Suriname: een nieuwe realiteit waar ons land aan moet wennen

kranslegging kaseko lieve hugo
Suriname

Nationale Dag van de Kaseko ingeluid met plechtige kranslegging

verdachte
Nederland

Rotterdammer Hugo Ruimwijk gezocht in moordzaak Sherwin Peterhof

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

SATCA viert 60 jaar luchtverkeersleiding in Suriname

surinaamse brouwerij
Suriname

13 jongeren klaar voor duurzame baan in de hospitality sector

Nurseryboulanger
Suriname

De Kleine Nursery & Agroshop groeit uit tot sleutelspeler in groenteplantenteelt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws