• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Duizenden SRD’s besparen per maand door niet uit eten te gaan, maar thuis te koken

Patricia Wong door Patricia Wong
7 november 2024 13:00
in Lifestyle, Suriname
familie gezin diner uiteten kinderen pizza

Mooie versiersels dit jaar iets minder belangrijk in Suriname wegens hogere kosten. Foto ter illustratie.

In Suriname lijkt het helaas vaak onopgemerkt hoeveel we maandelijks uitgeven aan eten buitenshuis. Een milkshake hier, een burger daar—het lijkt klein, maar die bedragen tikken aardig aan.

Dezelfde mensen klagen over de hoge prijzen, en dat zie ik zelfs in mijn eigen vriendenkring. Veel Surinamers zijn niet sterk in budgetteren, en hoewel dat niet voor iedereen geldt, is het toch een opvallend patroon.

Fast food is hier bovendien erg duur en vergelijkbaar met westerse prijzen. Kijk maar naar de Big Mac Index—een economische vergelijking van de prijzen van een Big Mac wereldwijd.

Daaruit blijkt dat Suriname op dezelfde ranglijst staat als landen zoals Zwitserland, terwijl de inkomens niet in verhouding zijn. Toch zitten de fastfoodzaken hier elke avond vol.

Uit mijn eigen berekeningen blijkt dat een gezin met twee kinderen, dat alleen thuis kookt en gewoon boodschappen doet, al gauw meer dan duizend SRD per maand kan besparen. Zelfs als ze één keer per week van de straat zouden eten, zouden die kleine bedragen al snel oplopen.

Daarnaast blijkt uit Brits onderzoek van Newcastle University dat regelmatig thuis koken een gezonder dieet bevordert. Mensen die thuis koken, eten doorgaans meer groenten en minder suiker en verzadigde vetten, wat aanzienlijk bijdraagt aan een betere gezondheid.

Dus, Surinamers, laten we het roer omgooien! De stap naar meer thuis koken bespaart niet alleen geld, maar levert ook gezonde gewoonten op. Het is een kleine verandering die op lange termijn grote voordelen kan opleveren.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Shashi Roopram
Nederland

Shashi Roopram: Immigranten moeten zich aanpassen aan Nederland, niet andersom

jerrol pawiroredjo nps
Suriname

NPS benadrukt rechtsstatelijke zorgvuldigheid bij hervorming OM en Rechterlijke Macht

Unie van Assertieve Vakbonden
Suriname

Unie van Assertieve Vakbonden heeft geen boodschap aan waarschuwing Jordan

Shyamkoemar Santoe
Suriname

Nieuwe directeur wil Surzwam weer gezond maken

simons
Suriname

Anita Yorks roept volk op niet mee te gaan in stakingen tegen Simons

atompai melkcentrale
Suriname

Fruitverwerkingsplant Melkcentrale volgende stap in India–Suriname samenwerking

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws